Nastavení cookies

Zde můžete vidět a upravovat nastavení souborů cookies různých nástrojů používaných na www.advantageaustria.org a souvisejících subdoménách.


Uložit nastavení
Advantage Austria Zobrazit navigační panel
Předpokládáme, že jste z Přesměrovat na tuto stránkuZměna země

Bydlení a životní náklady

Sitzmöbel im Wohnraum © ADVANTAGE AUSTRIA

© ADVANTAGE AUSTRIA

Kvalitou životního prostředí počínaje, přes bohaté kulturní dědictví, až po zážitky z poznávání země a jejích obyvatel – Rakousko má co nabídnout. Spojení bezpečnosti, optimálních nákupních a volnočasových možností, vysokého životního standardu a přiměřených životních nákladů, tvoří tak ceněnou kvalitu života.

Dobrý poměr mezi příjmy a výdaji

Díky bohaté kulturní nabídce patří Rakousko k nejzábavnějším zemím světa, ne ovšem k těm nejdražším. Dle „Cost-of-Living Survey 2012“, průzkumu a hodnocení společnosti Mercer, jsou životní náklady ve Vídni únosné. Studie, v níž Vídeň figuruje na hezkém 48. místě, hodnotí pro zaměstnance vysílané do zahraničí životní náklady ve 214 velkoměstech (nájem, veřejná doprava, potraviny, oblečení, atd.).

Nejdražším městem v roce 2012 bylo Tokio, hlavní město Japonska. Vystřídalo tak Luandu (Angola), která se posunula na druhé místo, následována Osakou na místě třetím. V evropském srovnání vede Moskva před švýcarskou Ženevou a Zürichem.

Stejně jako cenami pronájmu kanceláří, patří Rakousko cenami pronájmu a kupními cenami bytů a rodinných domů k nejvýhodnějším lokalitám ve střední Evropě.

Tisk
©©ADVANTAGE AUSTRIA