Ustawienia plików cookie

Tutaj mogą Państwo podejrzeć i zmienić ustawienia plików cookie różnych narzędzi, które używane są na www.advantageaustria.com i jej poddomenach.


Zapisz ustawienia
Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Mieszkania i koszty utrzymania

Sitzmöbel im Wohnraum © ADVANTAGE AUSTRIA

© ADVANTAGE AUSTRIA

Bogata oferta kulturalna pozwala na udział w wielu interesujących wydarzeniach. W połączeniu z niską przestepczością, wysokim poziomem bezpieczeństwa, atrakcyjną ofertą sklepów, rozwiniętą infrastrukturą rekreacyjną i umiarkowanymi kosztami utrzymania uzyskujemy niezwykle cenioną wysoką jakość życia.

Dobry stosunek kosztów i korzyści

Dzięki bogatej ofercie kulturalnej Austria należy wprawdzie do najbardziej rozrywkowych krajów na świecie, jednak nie do najdroższych. Jak pokazują wyniki rankingu „Cost-of- Living Survey 2012“ przygotowanego przez firmę Mercer koszt życia w Austrii jest przystępny. Raport, w którym Wiedeń zajmuje 48 miejsce, ocennia koszty utrzymania osób oddelegowanych do pracy w 214 dużych miastach, m.in. czynsz, komunikację publiczną, ofertę spędzania czasu wolnego, ceny artykułów spożywczych i odzieży.

Najdroższym miastem na świecie jest Tokio. Luanda (Angola), która przed rokiem zajmowała pierwsze miejsce, uplasowała się na pozycji drugiej. Trzecie miejsce zajęła Osaka. W Europie najdroższym miastem jest Moskwa, a po niej Genewa i Zurych.

Podobnie, jak w przypadku czynszów za pomieszczenia biurowe, także korzystne czynsze i ceny mieszkań oraz domów jednorodzinnych sprawiają, że Austria należy do najlepszych lokalizacji w Europie Środkowej. 

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA