Nastavenia súborov cookies

Tu môžete nahliadnuť do nastavení alebo zmeniť nastavenia súborov cookies pre rôzne nástroje, ktoré sa používajú na www.advantageaustria.org a príslušných subdoménach.


Uložiť nastavenia
Advantage Austria Zobraziť navigačný panel
Myslíme si, že ste z krajiny K Vašej lokálnej stránkeVoľba inej krajiny

Bývanie a životné náklady

taburetka v obývačke © ADVANTAGE AUSTRIA

© ADVANTAGE AUSTRIA

Kvalitou životného prostredia počnúc, cez bohaté kultúrne dedičstvo až po zážitky zo spoznávania krajiny a ľudí – Rakúsko dokáže v mnohom prekvapiť. Spojenie charakteristickej bezpečnosti, dokonalých podmienok na nakupovanie a trávenie voľného času, vysokého životného štandardu a primeraných životných nákladov vytvára všeobecne cenenú kvalitu života.

Dobrý pomer nákladov a úžitku

Vďaka ponuke kultúrnych podujatí patrí síce Rakúsku k najzábavnejším krajinám sveta, avšak určite nie k najdrahším. Náklady na živobytie vo Viedni sú prijateľné, čo dokazuje aj celosvetová štúdia miest „Cost-of-Living Survey 2012“ spoločnosti Mercer. Štúdia, ktorá radí Viedeň na dobré 48. miesto, hodností náklady na živobytie do zahraničia vyslaných pracovníkov v 214 veľkomestách, ako sú nájomné, verejná hromadná doprava, ponuku aktivít na trávenie voľného času, potraviny či šatstvo.

Hlavné mesto Japonska, Tokio, je celosvetovo najdrahším mestom pre expatriotov. Luanda (Angola), vedúce mesto predošlého roku, leží na druhom mieste, nasledované mestom Osaka na 3. mieste. V európskom rebríčku najdrahších miest vedie Moskva pred švajčiarskymi mestami Ženeva a Zürich.

Tak ako v nákladoch na prenájom kancelárskych priestorov patrí Rakúsko aj v prenájmoch resp. vo výdavkoch na kúpu bytu a rodinného domu k najvýhodnejším lokalitám v strednej Európe.

tlač
©©ADVANTAGE AUSTRIA