Ustawienia plików cookie

Tutaj mogą Państwo podejrzeć i zmienić ustawienia plików cookie różnych narzędzi, które używane są na www.advantageaustria.com i jej poddomenach.


Zapisz ustawienia
Advantage Austria Pokaż nawigację

Zakładanie firmy

Personen mit Plan © ADVANTAGE AUSTRIA

© ADVANTAGE AUSTRIA

Obywatele innych państw mogą w Austrii zakładać przedsiębiorstwa, pełnić w nich funkcje zarządcze oraz dokonywać zakupu przedsiębiorstw. Tutaj znajdą Państwo podstawowe informacje, ważne dla Państwa jako inwestorów w procesie zakładania firmy, a także obszerną broszurę pod tytułem "Zakładanie firmy w Austrii".

Prawo spółek

Austriackie prawo spółek oferuje wiele różnych form prowadzenia spółki, dopasowanych do indywidualnych potrzeb w zakresie prawa podatkowego i odpowiedzialności cywilnej przedsiębiorstwa. Podstawowe rozróżnienie obejmuje podział na spółki kapitałowe i osobowe.

Spółki kapitałowe

  • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
  • Spółka akcyjna
  • Societas Europea (SE)

Spółki osobowe
  • Spółka otwarta
  • Spółka komandytowa
  • Spółka cicha
  • Spółka cywilna

W praktyce, najczęściej spotykana jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (GmbH).
Szczegółowe informacje dotyczące prawa spółek oraz przepisów związanych bezpośrednio z zakładaniem firmy znajdą Państwo w broszurze „Zakładanie firmy w Austrii” [pdf, 721.3kb]. Dodatkowo zawarte są tam również podstawowe informacje potrzebne do przygotowania się do rozmowy z adwokatem lub doradcą podatkowym, lista spraw związanych z zakładaniem firmy oraz lista adresów do instytucji, które mogą pomóc w szybkim założeniu firmy. 

Porady dla inwestorów

Jeżeli jako przedsiębiorca zagraniczny mają Państwo zamiar założyć firmę w Austrii, do Państwa dyspozycji pozostaje szereg możliwości w zakresie uzyskania konsultacji i wsparcia.

Aby odbyć pierwszą, niezobowiązującą rozmowę wystarczy zwrócić się do ABA-Invest in Austria w celu umówienia się na wyczerpującą, dyskretną i przede wszystkim darmową konsultację.

ABA - Invest in Austria
Opernring 3
1010 Wien
Austria
 
+43 1 58858 0
 
+43 1 5868659
office@aba.gv.at
 
https://investinaustria.at/en/

Pliki do ściągnięcia na dany temat

Linki do tematu

 
ABA - Invest in Austria
Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA