Çerez ayarları

Burada, www.advantageaustria.org sayfasında ve onun alt alan adlarında kullanılan çeşitli araçların çerez ayarlarını inceleyebilir ya da değiştirebilirsiniz.


Ayarları kaydet
Advantage Austria Gezinme çubuğunu göster

FİRMA KURULUŞU

Ellerinde bir plan bulunan kişiler © ADVANTAGE AUSTRIA

© ADVANTAGE AUSTRIA

Yabancı devletlerin vatandaşları Avusturya'da şirket kurabilir, şirketlerde yönetici pozisyonunda yer alabilir ve şirket satın alabilirler. Burada şirket kurulumu için yatırımcı olarak ihtiyaç duyabileceğiniz temel bilgilerin yanı sıra, "Avusturya'da Şirket Kuruluşu" isimli geniş kapsamlı bir de broşür bulacaksınız.

ŞİRKETLER HUKUKU

Avusturya şirketler hukuku, işletmelerin vergi ve sorumluluk yükümlülükleri çerçevesinde farklı şirket türlerinin kurulumunu olanaklı kılmaktadır. Esas olarak sermaye ve şahıs şirketleri arasında ayırım yapılmaktadır:

Sermaye Şirketleri

  • Limited Şirket (GmbH)
  • Anonim Şirket (AG)
  • Avrupa Tipi Anonim Ortaklık "Societas Europea" (SE)

Şahıs Şirketleri
  • Kolektif Şirket (OG)
  • Komandit Şirket (KG)
  • Aktif Olmayan Ortaklıklar (stG)
  • Adi Ortaklık (GesbR)

Pratikte en fazla kullanılan şirket formu Limited Şirket'tir (GmbH).

Şirketler hukukuna ve şirket kuruluşuna doğrudan bağlı olan diğer mevzuata dair en geniş bilgileri Avusturya'da Şirket Kuruluşu [pdf, 721.3kb] isimli broşürde bulabilirsiniz. Bu broşürde ayrıca bir avukat ya da mali müşavirle yapılacak olan bir görüşmeye hazırlanmak için ihtiyaç duyulabilecek temel bilgileri edinebilir, şirket kuruluşu için bir kontrol listesi, ayrıca şirket kuruluşu esnasında size yardımcı olabilecek adreslerin bir listesini bulabilirsiniz.

YATIRIMCILARA DANIŞMANLIK

Yabancı bir yatırımcı olarak Avusturya'da bir şirket kurma düşüncesine sahipseniz, geniş kapsamlı bir danışmanlık ve destekleme aygıtı emrinize amade bulunmaktadır.

Bağlayıcı olmayan bir ilk görüşme için lütfen ABA-Invest in Austria'ya (ABA-Avusturya'da Yatırım) başvurun ve geniş kapsamlı, kesinlikle gizli ve en önemlisi ücretsiz bir danışmanlık hizmeti talebinde bulunan:

ABA-Invest in Austria
Opernring 3
1010 Viyana
Avusturya
 
+43 1 58858 0
 
+43 1 5868659
office@aba.gv.at
 
https://investinaustria.at/en/

Konuya ilişkin yüklemeler

Konuya ilişkin bağlantılar

 
ABA - Invest in Austria
Yazdır
©©ADVANTAGE AUSTRIA