Ustawienia plików cookie

Tutaj mogą Państwo podejrzeć i zmienić ustawienia plików cookie różnych narzędzi, które używane są na www.advantageaustria.com i jej poddomenach.


Zapisz ustawienia
Advantage Austria Pokaż nawigację

Liczby i fakty

Kleine rote Würfel © photocase.com/fult

© photocase.com/fult

Austria jest krajem sukcesów - także dla inwestorów zagranicznych. Proszę przekonać się o tym osobiście: tutaj znajdą Państwo najważniejsze liczby i fakty

Austria należy do najbardziej zglobalizowanych państw na świecie. To wynik Rankingu Globalizacji KOF 2016 opracownego przez Politechnikę Federalną (ETH) w Zurychu. Indeks jest corocznie obliczany na nowo i mierzy ekonomiczne, socjalne i polityczne czynniki kształtujące procesy globalizacji w 192 państwach. Austria zajmuje czwarte miejsce za Holandią, Irlandią i Belgią.

Centralne położenie

Austria jest krajem, który jest często wybierany na lokalizację siedziby firmy przez przedsiębiorstwa budujące relacje biznesowe z państwami Europy Wschodniej i Południowej. Ponad 1000 międzynarodowych firm wykorzystuje przyjazne warunki biznesowe w Austrii i koordynuje stąd swoje działania w Europie Środkowej i Wschodniej.

Korzyści podatkowe
Austria należy z podatkiem dochodowym od osób prawnych wynoszącym 25% do najbardziej przyjaznych przedsiębiorcom państw Europy. Dodatkowymi zaletami jest najatrakcyjniejsze opodatkowanie grupowe w Europie i brak podatku od majątku i prowadzenia działalności gospodarczej.

Wsparcie
Atrakcyjne korzyści podatkowe, jak premia badawcza w wysokości 12% poniesionych nakładów oraz dopłaty oferowane przez Austriacką Agencję Promocji Badań Naukowych (Forschungsförderungsfonds, FFG), to tylko niektóre z wielu zachęt inwestycyjnych.

Międzynarodowe ośrodki badawczo-rozwojowe
Badania i rozwój - spojrzenie w przyszłość. Posłuchajcie Państwo więcej w pliku dźwiękowym: Research and Development (po angielsku) [mp3, 900.9kb]

Około 2 800 ośrodków naukowo-badawczych zorientowanych na technologie oraz 60 "Centers of Excellence" wiodących na rynkach międzynarodowych w swoich dziedzinach łączy interesy gospodarki z wiedzą nauki.
Co do powiedzenia mają międzynarodwe przedsiębiorstwa z sektora badań i rozwoju na temat lokalizacji w Austrii?  

Produktywność
Poziom wydajności przemysłowej jest w Austrii tradycyjnie wysoki. Przez ostatnie lata przemysł austriacki zanotował ponadprzeciętny wzrost wydajności przez co zrekompensowany został wzrost kosztów pracy. Decydującą rolę odegrali w tym przypadku wykwalifikowani i zmotywowani pracownicy.

Wykwalifikowani pracownicy
Zdecydowaną siłą gospodarczą Austrii są wykwalifikowani i umotywowani pracownicy.Według rankingu konkurencyjności światowych gospodarek  World Competitiveness Yearbook 2016 Austria zajmuje 4 miejsce pod względem motywacji pracowników.

Niewielka liczba strajków
Stabilina sytuacja w polityce i uregulowane zagadnienia socjalne oraz jedna z najniższych w świecie liczba strajków sprawiają, iż Austria należy do idealnych miejsc do działalności przedsiębiorstw międzynarodowych.

Gruntowne wykształcenie
Szczególną cechą austriackiego systemu kształcenia jest ścisłe powiązanie pomiędzy gospodarką oraz systemem kształcenia.

Siła nabywcza społeczeństwa
Austria jest drugim pod względem bogactwa krajem UE.

Najwyższa jakość życia
Wiedeń należy do najbardziej uznanych na świecie miejsc pracy dla managerów i od lat jest centrum kongresowym numer 1.

Doskonała infrastruktura
Bardzo dobra infrastruktura transportowa i telekomunikacyjna umożliwia najszybszy transport towarów i informacji.

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA