Çerez ayarları

Burada, www.advantageaustria.org sayfasında ve onun alt alan adlarında kullanılan çeşitli araçların çerez ayarlarını inceleyebilir ya da değiştirebilirsiniz.


Ayarları kaydet
Advantage Austria Gezinme çubuğunu göster

SAYILAR VE VERİLER

Küçük kırmızı küpler © photocase.com/fult

© photocase.com/fult

Avusturya, yabancılar da dahil olmak üzere, yatırımcılar için kazançlı bir merkezdir. Bundan kendiniz de emin olabilirsiniz: Burada konuyla ilgili en önemli sayıları ve değerleri bulacaksınız.

Avusturya dünyanın en fazla küreselleşmiş ülkelerinden biri. İsviçre'nin saygın Zürih Federal Teknik Üniversitesi (ETH-Zürich) tarafından yapılan "KOF 2016 Küreselleşme Endeksi" araştırması bunu ortaya koydu. Her yıl yeniden hesaplanan endeks 192 ülkeye ait ekonomik, sosyal ve siyasal boyutları ölçüyor.
Endekste Avusturya bu yıl da Hollanda, İrlanda ve Belçika'nın hemen arkasından dördüncü sırada yer almayı başardı.

Merkezi konum

Avusturya uluslararası alanda Doğu ve Güneydoğu Avrupa ile iş ilişkileri kurmak için bir numaralı lokasyon kabul ediliyor. 1.000'den fazla küresel şirket Avusturya'daki girişimci dostu ortam koşullarından yararlanıyor ve Doğu ve Güneydoğu Avrupa'daki faaliyetlerini Avusturya'dan koordine ediyorlar.

Vergi avantajları
25%"lik kurumsal vergi oranı ile Avusturya, Avrupa'nın en yatırımcı dost ülkelerden biridir. Buna ilave olarak Avrupa'nın çekici grup vergilendirilmesiyle servet ve ticari işletme vergilerinin bulunmayışıdır.

Desteklemeler
Yüzde 12 araştırma primi ya da araştırma teşvik fonunun sübvansiyonları, çok sayıdaki teşvikten sadece birkaçıdır.

Uluslararası AR-GE Kuruluşları
Araştırma ve Geliştirme - geleceğe fırlatılan bir bakış. Bir duraksız audio yayını ile buna dair daha fazlasını dinleyin Research and Development (İngilizce) [mp3, 900.9kb]

Kendi alanında uzman olan, yaklaşık 2.800 teknoloji odaklı araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) enstitüsü ve 60 Centers of Excellence ekonominin kaygılarını bilimin Know-how’u ile bağlıyorlar.
Araştırma lokasyonu Avusturya hakkında uluslararası Firmalar ne diyor

Verimlilik
 Avusturya'daki Endüstriyel verimlilik oranı geleneksel olarak yüksek. Avusturya sanayisi, geçmiş yıllarda ortalamanın üstünde bir üretim büyümesi gösterdi, bu sayede işçilik maliyetinin artışı dengelendi. Bunda yüksek motivasyonlu ve nitelikli çalışanların payı çok büyüktür.

Kalifiye işgücü

Bir ekonomi merkezi olarak Avusturya'nın başlıca gücü kalifiye ve yüksek motivasyona sahip uzman işgücüdür. Dünya Rekabet Yıllığı 2016'ya göre Avusturya personel motivasyonu sıralamasında dünyada 4. sırada yer alıyor.

Düşük grev oranları
Politikada ve sosyal alanda istikrar, dünyanın en düşük grev oranlarından birine sahip olmakla Avusturya'yı uluslararası işletmeler için ideal bir merkez haline dönüştürmektedir.

Sağlam eğitim
Avusturya eğitim sisteminin özelliklerinden biri, ekonomi ile eğitim arasındaki yakın ilişkidir.

Alım gücü yüksek sanayi toplumu
Avusturya, Avrupa Birliğinin en zengin ikinci ülkesidir.

Yüksek yaşam standartı
Viyana, dünyadaki en sevilen yönetici şehirlerden birisidir ve yıllardan bu yana Kongre Merkezleri sıralamasında bir numaradır.

Mükemmel altyapı
Yüksek değerde bir ulaşım ve telekom altyapısı, eşyaların ve bilgilerin bir noktadan diğerine mümkün olan en büyük süratle nakledilmelerini sağlamaktadır.

Yazdır
©©ADVANTAGE AUSTRIA