Nastavení cookies

Zde můžete vidět a upravovat nastavení souborů cookies různých nástrojů používaných na www.advantageaustria.org a souvisejících subdoménách.


Uložit nastavení
Advantage Austria Zobrazit navigační panel
Předpokládáme, že jste z Přesměrovat na tuto stránkuZměna země

Zdraví

Bilý křiž na zelený pozadí © photocase.com/trix13

© photocase.com/trix13

Telefonní čísla tísňového volání a pojistná ochrana: Abyste byli v případě události dobře zajištěni.

Lékařská péče, lékarny

Lékařskou péči po celém Rakousku zajišťují lékaři a lékárny.
Lékárny mají střídavě službu v noci a v neděli; na zavřených lékárnách je vývěska s uvedením nejbližší otevřené lékárny. 

Telefonní čísla tísňových volání (pohotovostní služby)
Záchranná služba144
Lékařská pohotovostní služba141
Horská záchranná služba140

Informace o místní lékařské pohotovostní službě naleznete na místních četnických a policejních stanicích příp. v telefonním seznamu a v denním tisku. 

Zdravotní pojištění

Osoby pojištěné ve státech EHP (EU, Island, Lichtenštejnsko, Norsko) a Švýcarsku, Bosně a Hercegovině, Severní Makedonii, Srbsku, Černé Hoře a Turecku mohou na základě průkazu zdravotního pojištění vydaného jejich zdravotní pojišťovnou před jejich příjezdem do Rakouska v naléhavých případech využít zdravotního ošetření v Rakousku za stejných podmínek, jako osoby pojištěné v Rakousku. Bližší informace podává zdravotní pojišťovna v domovské zemi. 

Lázenská města, léčebné a termální lázně

V Rakousku je celá řada lázeňských měst, léčebných a termálních lázní, jež všechna podléhají zákonné kontrole a uznávání . Seznam indikací je tak dlouhý, že každý zdravotní problém je možné ošetřit a léčit nebo při včasné prevenci mu dokonce zabránit. Celá řada termálních lázní a wellnes center zve k tomu, abyste se „cítili dobře“, a relaxaci na nejvyšší úrovni.

Většina rakouských léčebných lázní a lázeňských měst je současně známými a vyhledávanými turistickými centry s mnoha zařízeními pro sport a zábavu.

Österreichischer Heilbäder- und Kurorteverband
Rakouský svaz léčebných lázní
Lützowgasse 12-14
1140 Vídeň
Rakousko
 
+43 1 5121904
info@oehkv.at
 
http://www.oehkv.at
Tisk
©©ADVANTAGE AUSTRIA