Ustawienia plików cookie

Tutaj mogą Państwo podejrzeć i zmienić ustawienia plików cookie różnych narzędzi, które używane są na www.advantageaustria.com i jej poddomenach.


Zapisz ustawienia
Advantage Austria Pokaż nawigację

Inne środki komunikacji

Statek na jeziorze © photocase.com/krockenmitte

© photocase.com/krockenmitte

Austrię można poznać, przemierzając ją również innymi środkami lokomocji. Wygodną i relaksującą podróż zapewniają środki transportu opisane poniżej.

Statek

Na różnych odcinkach Dunaju można skorzystać z oferty wielu operatorów. Można również pływać statkami liniowymi i wycieczkowymi po austriackich jeziorach.

Informacje na ten temat można uzyskać w:


Autobus

Autobus pocztowe ÖBB obsługują 900 linii i wykonują 30.000 kursów dziennie w całej Austrii. Niemal do wszystkich miejscowości turystycznych można dotrzeć autobusem.

Informacje na temat połączeń autobusowych w Austrii

Taxi

Taksówki w dużych miastach są wyposażone w urzędowo zatwierdzone taksometry. Należność jest liczona zarówno według ilości przejechanych kilometrów, jak i w stosunku do upływu czasu. Informacje na temat taksówek w Wiedniu

Przy przejazdach z Wiednia na lotnisko (należy poprosić o „ Flughafentaxi ” – „taksówkę na lotnisko”), do ceny doliczana jest kwota ok. 10 euro za powrót taksówki.

Taksówki lotniskowe (Airport-Taxi) , które oczekują na pasażerów na lotnisku Schwechat, to specjalne taksówki, służące tylko do przejazdów z lub na lotnisko. Należy je wcześniej zamówić, i pobierają one uzgodnioną cenę (wraz z bagażem), bez dodatkowej opłaty za pusty przebieg.

Koleje górskie

W Austrii użytkowanych jest 2.900 kolei linowych, wind linowych i wyciągów Wiele z nich przewozi pasażerów na wysokość nawet 3.000 m npm.

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA