Nastavenia súborov cookies

Tu môžete nahliadnuť do nastavení alebo zmeniť nastavenia súborov cookies pre rôzne nástroje, ktoré sa používajú na www.advantageaustria.org a príslušných subdoménach.


Uložiť nastavenia
Advantage Austria Zobraziť navigačný panel

Ďalšie dopravné prostriedky

Schiff auf See © photocase.com/krockenmitte

© photocase.com/krockenmitte

Ak chcete objavovať Rakúsko, potom si na to môžete voliť z celého radu dopravných prostriedkov. Informujte sa o ďalších možnostiach pohodlného a príjemného cestovania.

Loď

Na Dunaji vyvíjajú činnosť viacerí ponúkajúci na rôznych úsekoch. Okrem toho na rakúskych jazerách ponúkajú linkové a výletné plavby.

Informácie získate na:


Autobus

ÖBB-Postbus GmbH prevádzkuje na 900 linkách okolo 30.000 jázd v celom Rakúsku. Skoro všetky miesta zaujímavé pre cestovný ruch sú dosiahnuteľné autobusom.

Informácie o autobusovej doprave v Rakúsku

Taxík

Taxíky sú vo väčších mestách vybavené úradne kalibrovaným taxametrom. Tarifa sa vypočítava tak podľa prejazdených kilometrov ako aj podľa času. Informácie o taxislužbách vo Viedni

Pri cestách z Viedne na letisko (žiadajte prosím už pri objednávaní „taxík na letisko“) sa pripočíta k cestovnému príplatok vo výške cca. 10 Euro za cestu späť.

Airport taxíky sú taxíky, ktoré sú vyhradené pre cesty na a z letiska, tieto čakajú na pasažierov na letisku. Musia byť objednané vopred a účtujú pevné ceny (vrátane batožiny) bez príplatku za cestu naprázdno.

Horské železnice

V Rakúsku je v prevádzke okolo 2.900 lanoviek, sedačiek a vlekov. Mnohé z nich vedú až do výšky 3.000 m.

tlač
©©ADVANTAGE AUSTRIA