Налаштування кукі-файлів

Тут ви можете переглянути і, у разі необхідності, змінити налаштування кукі-файлів різних інструментів, які використовуються на сайті www.advantageaustria.org та його субдоменах.


Зберегти налаштування
Advantage Austria Показати навігацію

Правова система

Aufgeschlagenes Buch mit Füllfeder © photocase.com/mediababe

© photocase.com/mediababe

Основи австрійської правової системи

Австрійська правова система базується на римському праві і має ієрархічно побудовану ступінчату структуру. Загальний цивільний кодекс (Allgemeines Bürgerliches Gesetzbuch, ABGB) належить до однієї з найдавніших кодифікацій приватного права у світі.

Ступінчатість правової системи

Ступінчатість правової ситеми означає, що закони та розпорядження повинні відповідати вищим нормам (конституція, конституційні закони). Найвищу ступінь займає австрійська федеральна конституція, окремі конституційні закони, а також законодавчі акти стосовно вступу Австрії до Європейського Союзу. Звичайні федеральні закони та закони окремих федеративних земель вважаються підпорядкованими. На їх основі державні установи можуть видавати певні розпорядження, або роз'яснення.

В Австрії не існує системи прецедентного права (Case-Law System). Це означає, що суддя може вільно приймати рішення чи роз'яснення, але може також і керуватися в аргументації прийнятими раніше рішеннями.

Зі вступом до Європейського Союзу 1.1.1995 Австрія прийняла законодавство ЄС. Австрія також є членом численних міжнародних правових конвенцій, зокрема, підписала Нью-Йоркський договір про арбітражний суд (1958) та Віденську торгову конвенцію (Міжнародне торгове право ООН, 1980).

Роздрукувати
©©ADVANTAGE AUSTRIA