Nastavenia súborov cookies

Tu môžete nahliadnuť do nastavení alebo zmeniť nastavenia súborov cookies pre rôzne nástroje, ktoré sa používajú na www.advantageaustria.org a príslušných subdoménach.


Uložiť nastavenia
Advantage Austria Zobraziť navigačný panel

Rakúsko je pripravené hostiť EuroSkills 2020

2016.03.24

Preteky o miesto konania súťaže Euroskills 2020 sa blížia do finále. Rozhodnutie padne 20. apríla v meste Göteborg, Švédsko.

Na odborné vzdelanie sa v Rakúsku kladie veľký dôraz, preto sú tieto majstrovstvá Európy profesionálov EuroSkills pre Rakúsko srdcovou záležitosťou. Je veľká šanca, že sa tieto majstrovstvá 2020 uskutočnia v Grazi – ale rozhodovací proces ešte prebieha. 20. apríla rozhodne komisia o mieste konania súťaže Euroskills 2020. Okrem Grazu, druhého najväčšieho mesta Rakúska, je v hre ešte hlavné mesto Fínska, Helsinki.

Cieľom Grazu je prijať európsku mládež s otvoreným náručím a zároveň do budúcnosti zabezpečiť pre Rakúsko na domácej aj medzinárodnej úrovni lepšie umiestnenie v rebríčku podnikania, tréningov a vzdelania.

Už viac než 50 rokov sa Rakúsko zúčastňuje medzinárodných súťaží a umožňuje tak mladým odborníkom zmerať si sily v odborných pretekoch – a s veľkým úspechom. Rakúsko tak je na čele v EuroSkills hodnotení.

EuroSkills je európska súťaž profesionálov s cieľom pozdvihnúť v Európe odborné vzdelanie. Popri programe seminárov a konferencií stojí v stredobode záujmu samotná súťaž, v ktorej celkovo 500 mladých ľudí z celej Európy preukáže svoje odborné znalosti.

Tento rok sa EuroSkills uskutočnia v Göteborgu (Švédsko), v roku 2018 v Budapešti (Maďarsko).

tlač
©©ADVANTAGE AUSTRIA