Ustawienia plików cookie

Tutaj mogą Państwo podejrzeć i zmienić ustawienia plików cookie różnych narzędzi, które używane są na www.advantageaustria.com i jej poddomenach.


Zapisz ustawienia
Advantage Austria Pokaż nawigację

Ekologiczne artykuły spożywcze z Austrii

2016.06.28

Austria należy do państw zajmujących wiodącą pozycję w dziedzinie rolnictwa ekologicznego. Firmy działające w tym obszarze cieszą się doskonałą opinią na rynkach międzynarodowych.

Rolnictwo ekologiczne ma w Austrii długą tradycję: w 1920 roku zarejestrowane zostało pierwsze ekologiczne gospodarstwo rolne. W latach 80 około 400 rolników ekologicznych zaopatrywało pierwsze sklepy ze zdrową żywnością. W latach 90 sytuacja uległa radykalnej zmianie - austriackie supermakety wprowadziły produkty ekologiczne na swoje półki. Popyt i podaż mogły być lepiej koordynowane, a rolnicy mieli pewnych odbiorców swoich produktów. Był to ważny krok, który doprowadził do tego, że kilka lat później każda sieć handlowa miała już własną markę ekologicznych artykułów spożywczych. Od 1995 roku, po założeniu agencji AMA-Marketing, wprowadzony został marketing skoncentrowany produktów ekologicznych. Coraz więcej osób zaczęło świadomie wybierać produkty rolnictwa ekologicznego.

W Austrii rolnictwo ekologiczne stanowi niemal jedną piąta całej powierzchni upraw rolniczych. 21 000 rolników ekologicznych produkuje zdrową żywność w sposób przyjazny dla środowiska.

Austriaccy producenci artykułów spożywczych już od wielu lat oferują swoje wysokiej jakości produkty na rynkach globalnych. Na małym rynku austriackim muszą oni ze sobą mocno konkurować, co sprzyja rozwojowi eksportu na cały świat.

Więcej informacji na temat ekologicznych artykułów spożywczych z Austrii oraz ich producentów znajdą Państwo w magazynie branżowym FRESH VIEW: FRESH VIEW Organic Food, nr 158/2016 [pdf, 11,477.9kb]

Pliki do ściągnięcia na dany temat

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA