Nastavenia súborov cookies

Tu môžete nahliadnuť do nastavení alebo zmeniť nastavenia súborov cookies pre rôzne nástroje, ktoré sa používajú na www.advantageaustria.org a príslušných subdoménach.


Uložiť nastavenia
Advantage Austria Zobraziť navigačný panel

Biologické potraviny z Rakúska

2016.06.28

Rakúsko patrí v potravinárstve a biologickom pestovaní k top-hráčom. Firmy z týchto odvetví majú vynikajúcu povesť nielen doma ale aj v zahraničí.

Organické poľnohospodárstvo má v Rakúsku dlhú tradíciu: už v roku 1920 tu bol zaregistrovaný prvý oficiálny biopoľnohospodár. V  80-tych rokoch pestovalo organické potraviny asi iba 400 poľnohospodárov, v 90-tych rokoch sa však ich počet, po tom čo domáce supermarkety začali prijímať na svoje pulty takýto tovar, rapídne zvýšil. Ponuka a dopyt sa dali ľahšie predpovedať a biopoľnohospodári mali istých dlhodobých odberateľov. Tento odvážny krok viedol k tomu, že za pár rokov mal už každý obchodný reťazec v Rakúsku vlastnú značku bioproduktov.

Od založenia AMA-Marketing v roku 1995 začal fungovať koncentrovaný biomarketing. Stále viac ľudí cielene vyhľadáva a nakupuje produkty z biologickej produkcie. Medzičasom je v Rakúsku takmer 1/5 z celej poľnohospodárskej pôdy obhospodarovaná biologicky. V Rakúsku je zhruba 21 000 biopoľnohospodárov, ktorí sa venujú prírodným surovinám a trvalo udržateľnej produkcii.

Rakúski producenti sa etablovali na svetových trhoch so svojimi vysoko kvalitnými potravinami už pred mnohými rokmi. Svetovými exportérmi sa stavajú aj vďaka silnej konkurencii, ktorá ich na relatívne malom rakúskom trhu núti k neustálemu zlepšovaniu a vývozu.

Viac informácií o biopotravinách z Rakúska a o ich producentoch ponúka najnovšie vydanie magazínu FRESH VIEW FRESH VIEW:FRESH VIEW Organic Food, No. 158/2016 [pdf, 11,477.9kb]

Súbory na stiahnutie

tlač
©©ADVANTAGE AUSTRIA