Ustawienia plików cookie

Tutaj mogą Państwo podejrzeć i zmienić ustawienia plików cookie różnych narzędzi, które używane są na www.advantageaustria.com i jej poddomenach.


Zapisz ustawienia
Advantage Austria Pokaż nawigację

Austriackie małe i średnie przedsiębiorstwa należą do najlepszych w Europie

2017.01.10

Austriacki sektor małych i średnich przedsiębiorstw należy do najbardziej konkurencyjnych w Unii Europejskiej

Podczas Zgromadzenia Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Bratysławie zaprezentowane zostały wyniki dzialalności firm - arkusz informacyjny Small Busienss Act 2016 - wystawiające firmom austriackim z sektora MŚP bardzo dobre świadectwo.

Austriacki sector MŚP był jednym z najbardziej elastycznych i najlepiej dopasowujących się do warunków ekonomicznych. Wartość dodana tworzona przez sektor MŚP rosła od 2010 do 2015 roku średnio o 3% rocznie i wyniosła łącznie 16%. Zatrudnienie wzrosło o 7%, powstało 122 tys. nowych miejsc pracy. 

Według Komisji Europejskiej Austria ma najbardziej konkurencyjny profil SBA. W 2016 roku Austria przekroczyła średnią UE w czterech obszarach: "internacjonalizacji", "długofalowości, środowiska i energii", "podnoszenia kwalifikacji i innowacji" oraz "pozycjonowania na rynku wewnętrznym". 

Od wprowadzenia programu Small Business Acts w 2008 roku Austria poprawiła swoje wyniki w sześciu obszarach. W kolejnych osiąga średnią UE, jedynie w przypadku finansowania jest nieco poniżej. 

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA