Ustawienia plików cookie

Tutaj mogą Państwo podejrzeć i zmienić ustawienia plików cookie różnych narzędzi, które używane są na www.advantageaustria.com i jej poddomenach.


Zapisz ustawienia
Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Świetne wyniki eksportu austriackiego przemysłu spożywczego w 2016 roku

2017.10.12

Austriacki eksport artykułów spożywczych i napojów przekroczył w 2016 roku granicę sześciu miliardów euro. Nastroje dotyczące roku 2017 są także optymistyczne. 

Bilans handlowy austriackiego przemysłu spożywczego osiągnął w 2016 roku rekorodowy poziom. W stosunku do roku poprzedniego eksport wzrósł o 3,6% przekraczając po raz pierwszy próg 6 mld euro. Za granicę wysłano produkty „Made in Austria“ o wartości 6,2 mld euro, zaś wzrost eksportu o 7,4% w pierwszej połowie 2017 roku napawa przedsiębiorców optymizmem.

Tak dobre wyniki przemysł spożywczy zawdzięcza sukcesom na rynkach poza Europą. Eksport do krajów pozaeuropejskich wzrósł o 7,6% osiągając wartość 1,36 mld euro. Najistotniejszym rynkiem zbytu w tej kategorii są Stany Zjednoczone (740 mln euro, +20,9%). USA zajmuje drugie miejse na liście najważniejszych krajów eksportowych dla austriackich artykułów spożywczych plasując się tuż za Niemcami (2,09 mld euro, +3,9%).

Nasycony i bardzo konkurencyjny wewnętrzny rynek austriacki sprawia, że eksport jest dla branży spożywczej niezwykle istotny. Dwa z trzech wyprodukowanych w Austrii artykułów spożywczych sprzedawanych jest do jednego z 180 państw na całym świecie. Rozwój eksportu austriackich produktów spożywczych najlepiej obrazują dane długookresowe - kwota eksportu wzrosła z 16% w 1995 roku do 60% w 2016 roku.  

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA