Ustawienia plików cookie

Tutaj mogą Państwo podejrzeć i zmienić ustawienia plików cookie różnych narzędzi, które używane są na www.advantageaustria.com i jej poddomenach.


Zapisz ustawienia
Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

12. Międzynarodowa Konferencja Etykiet 2018: 21. - 23. Marca 2018 Salzburg, Austria

2018.02.22

Tegoroczna Międzynarodowa Konferencja Etykiet poświęcona będzie pakietowi dotyczącemu gospodarki o obiegu zamkniętym Unii Europejskiej oraz związanymi z tym wyzwaniami wokół gromadzenia, sortowania, recyclingu i unikania opakowań. 

Komisja Europejska przyjęła w 2015 roku ambitny pakiet poświęcony gospodarce o obiegu zamkniętym (GOZ). Pakiet ma pomóc europejskim przedsiębiorcom oraz gospodarstwom domowym w przejściu na gospodarkę, w której zasoby zużywane są w sposób bardziej zrównoważony. Surowce, materiały i produkty powinny być wykorzystywane możliwie jak najdłużej, a odpady należy traktować jak surowce wtórne, które można powtórnie wykorzystać. Propozycje zawarte w pakiecie stanowią krok w kierunku modernizacji gospodarki, większej innowacyjności firm oraz zmiany naszych przyzwyczajeń konsumpcyjnych na bardziej świadome. 

Podczas 12. Międzynarodowej Konferencji Etykiet uczestnicy będą mieli okazję do dyskusji na temat pakietu GOZ, nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz wymiany doświadczeń na tematy związane z wyzwaniami stojącymi przed branżą. 

Ważnym punktem rozmów wokół pakiegu GOZ będzie także dyskusja dotycząca idei tzw. rozszerzonej odpowiedzialności producenta nakładająca na przedsiębiorców obowiązek partycypacji w kosztach zbiórek, segregacji i przygotowania do recyclingu opakowań, które wprowadzili na rynek.

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA