Ustawienia plików cookie

Tutaj mogą Państwo podejrzeć i zmienić ustawienia plików cookie różnych narzędzi, które używane są na www.advantageaustria.com i jej poddomenach.


Zapisz ustawienia
Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

14. Konferencja Europejskich Regionów i Miast: 30 września - 2 października, Salzburg, Austria

2018.08.30

Instytut Regionów Europy (IRE) zaprasza na 14 Konferencję Europejskich Regionów i Miast do Salzburga. W tym roku odbędzie się ona w ramach austriackiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Temat przewodni konferencji brzmi „Europa 1918 – 2018 – 2118“.

Od lat Instytut Regionów Europy działa z sukcesami na rzecz wzmocnienia regionów i gmin w całej Europie. Jednym z wydarzeń organizowanych w ramach tych działań jest Konferencja Europejskich Regionów i Miast , której czternasta edycja odbędzie się w dniach od 30 września do 2 października 2018 w Centrum Kongresowym w Salzburgu. 

W programie konferencji przewidziane są dyskusje panelowe z udziałem wybitnych prelegentów poświęcone takim zagadnieniom, jak „Co zostało z Europy jej założycieli?“, „Co stanie się z Europą?“, „Europa: cyfrowa przyszłość“, „Przyszłość energetyki w Europie" oraz „Ucieczka do miast - los terenów wiejskich“ oraz Forum IRE na temat „Siła regionów – subsydiarność & Europa“.

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali eksperci z obszaru gospodarki i polityki, wykłady wygłoszą Johannes Hahn, Komisarz Unii Europejskiej ds. Europejskiej Polityki Sąsiedztwa i Negocjacji w Sprawie Rozszerzenia, Karl-Heinz Lambertz, Przewodniczący Europejskiego Komitetu Regionów oraz Karin Kneissl, Minister Spraw Zagranicznych Austrii i Elisabeth Köstinger, Minister Zrównoważonej Gospodarki i Turystyki Austrii.

Udział w konferencji jest bezpłatny dla przedstawicieli miast i regionów, czlonków IRE oraz studentów. Opłata dla firm wynosi 390 euro. Institut Regionów Europy oczekuje około 250 uczestników.

Zgłoszenia udziału prosimy kierować na adres: office@institut-ire.eu (tel: +43 662 84 32 88-0).

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA