Nastavení cookies

Zde můžete vidět a upravovat nastavení souborů cookies různých nástrojů používaných na www.advantageaustria.org a souvisejících subdoménách.


Uložit nastavení
Advantage Austria Zobrazit navigační panel
Předpokládáme, že jste z Přesměrovat na tuto stránkuZměna země

 Umělá hmota z Rakouska jako exportní šlágr

2019.10.15

Vysoká úroveň kvality, schopnost vytvářet řešení na míru a inovativní recyklační technologie jsou základem pro globální konkurenceschopnost.  

Rakouské podniky v oblasti umělých hmot bodují celosvětově díky svému know-how. Mnohé z nich jsou tradiční firmy, které díky svým průkopnickým řešením a inovacím patří ke světové špičce. Žádný div, že podíl exportu v tomto odvětví leží nad 60%. Dalším základem úspěchu rakouských firem jsou vysoké výdaje na výzkum a vývoj ve výši 4,8% HDP a výborná úroveň odborného vzdělání.  

Firmy v oblasti umělých hmot se vyznačují mimořádnou schopností spolupráce: Pracují v platformách a společně s partnery z oblasti výzkumu na aktuálních tématech, jako "smart plastics", lehké stavby a flexibilizace a optimalizace produkce. Klastr umělých hmot, síť podniků zabývajících se umělými hmotami, se rovněž intenzivně zaobírá tématem oběhového hospodářství nebo testovacími laboratořemi, kde jsou prvně zkoušeny nové či digitalizované výrobní technologie.  

Výší exportu přes 2 mld. EUR je odvětví umělých hmot jednou z vlajkových lodí rakouského strojírenství. Podíl exportu je v průměru nad 90%. Většinu produkce (kolem 2/3) tvoří vstřikovací lisy. Další exportní šlágry jsou extrudéry, moduly, pracovní nástroje, recyklační zařízení a automatizační řešení nejvyšší kvality a produktivity.

Více informací o rakouských producentech v odvětví umělých hmot nabízí aktuální vydání FRESH VIEW: 
Downloads na téma

Tisk
©©ADVANTAGE AUSTRIA