Ustawienia plików cookie

Tutaj mogą Państwo podejrzeć i zmienić ustawienia plików cookie różnych narzędzi, które używane są na www.advantageaustria.com i jej poddomenach.


Zapisz ustawienia
Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Kryzys SPOWODOWANY KORONAWIRUSEM: „Shutdown“ w austrii zakończony

2020.06.15

Austria po około 100 dniach próbuje wrócić do pewnego rodzaju normalności. Większość ograniczeń została zniesiona. Granice z krajami sąsiadującymi zostały w dużej mierze ponownie otwarte.

Dzięki zmniejszającej się liczbie nowych zachorowań spowodowanych koronawirusem Austria po prawie 100 dniach mogła niemal całkowicie znieść „shutdown“. Na początku maja system powoli wszedł w stan zawieszenia zwany „nową normalnością“. Od tego czasu kraj stopniowo otwiera swoje sklepy, firmy turystyczne, gastronomię, a także wiele obiektów kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

Jednak wirus nie został jeszcze pokonany: maseczki ma twarz są wciąż wszechobecne i nadal ważne jest przestrzeganie przepisów dotyczących odległości. Po 100 dniach występowania koronawirusa - poza skutkami załamania gospodarczego - pozostaje strach przed drugą falą.

Pojawiają się pierwsze promyki nadziei na transgraniczny przepływ osób i towarów: po tygodniach ograniczeń związanych z koronawirusem Austria przywraca całkowitą swobodę podróżowania do krajów sąsiednich. Każda osoba przyjeżdzająca do Austrii z tych krajów nie musi odbywać kwarantanny ani przedstawiać negatywnego testu w kierunku Covid. Otwarcie po stronie Niemiec, Lichtensteinu, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Republiki Czeskiej i Węgier nastąpi sukcesywnie.

Oznacza to, że przed rozpoczęciem lata znów są możliwe nie tylko pierwsze wyjazdy wakacyjne, ale też podróże służbowe. Ma to kluczowe znaczenie nie tylko dla turystyki Austrii. Jest to szczególnie ważne również dla przedsiębiorstw austriackich i ich międzynarodowych łańcuchów dostaw do dotkniętych krajów. Złagodzenia te są pilnie potrzebne dla austriackiej gospodarki (eksportowej), a kolejne prawdopodobnie będą miały miejsce w nadchodzących tygodniach i miesiącach w innych krajach.


Ostatnia aktualizacja dn.:
2020.06.19
Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA