Ustawienia plików cookie

Tutaj mogą Państwo podejrzeć i zmienić ustawienia plików cookie różnych narzędzi, które używane są na www.advantageaustria.com i jej poddomenach.


Zapisz ustawienia
Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

UDANY RESTART PO KRYZYSIE SPOWODOWANYM KORONAWIRUSEM

2020.07.10

Austria ponownie uruchomiła swoją gospodarkę. Mimo obowiązujących w poszczególnych krajach ograniczeń, zespoły w biurach ADVANTAGE AUSTRIA niezawodnie wspierają swoich partnerów.

Po tygodniach lockdownu, mającego na celu opanowanie pandemii koronawirusa, Austria dobrze poradziła sobie z sytuacją. Przy zachowaniu pewnych środków ochronnych, prawie wszystkie podmioty gospodarcze były w stanie uruchomić swoje firmy. Nadal obowiązują ograniczenia dotyczące wydarzeń kulturalnych i sportowych, które zgodnie z planem będą znoszone etapowo. Granice z krajami sąsiadującymi zostały otwarte, a zakłady produkcyjne i firmy eksportowe wznowiły działalność. Po złagodzeniu ograniczeń dotyczących podróżowania branża turystyczna Austrii ponownie może powitać gości międzynarodowych.

Jeśli chodzi o radzenie sobie z konsekwencjami gospodarczymi, austriacki rząd federalny stawia na wiele środków wsparcia przedsiębiorstw i zatrudnienia. Austria, której rządowe środki pomocy wynoszą ponad 50 mld euro, należy do grona międzynarodowych liderów. Celem wszystkich pakietów pomocowych był i jest szybki comeback gospodarki. Jednak przedsiębiorstwa eksportowe będą mogły nabrać tempa jedynie dzięki większemu zaufaniu - a warunkiem tego zwiększonego zaufania jest jeszcze intensywniejsza niż dotychczas globalna współpraca. Uczciwość i partnerstwo to zasady nadrzędne.

ADVANTAGE AUSTRIA pozostaje oczywiście niezawodnym partnerem nawet w niespokojnych czasach. W końcu po lockdownie działalności eksportowej potrzebny jest nie tylko restart, ale także nadrobienie zaległości - wspólnie ze wszystkimi międzynarodowymi partnerami biznesowymi i zainteresowanymi stronami.

Ostatnia aktualizacja dn.:
2020.07.15
Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA