Ustawienia plików cookie

Tutaj mogą Państwo podejrzeć i zmienić ustawienia plików cookie różnych narzędzi, które używane są na www.advantageaustria.com i jej poddomenach.


Zapisz ustawienia
Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

ROLNICTWO I LEŚNICTWO AUSTRII JAKO GLOBALNY MODEL PRZYSZŁOŚCI

2020.07.27

Firmy austriackie z tego sektora stawiają na zrównoważony rozwój i dzięki swojemu know-how uznawane są za międzynarodowych pionierów.

Austria reprezentuje konkurencyjne, wielofunkcyjne rolnictwo i leśnictwo na terenie całego kraju. Są to przede wszystkim gospodarstwa rodzinne, które pielęgnują wyjątkowy krajobraz kulturowy i górski Austrii, dostarczają ludności wysokiej jakości żywności pochodzącej z produkcji oszczędzającej zasoby i stanowią część rozwiązania problemu zmian klimatu: niewielkie struktury sprzyjają zrównoważonemu podejściu do rolnictwa i leśnictwa. Prawie jedna czwarta użytków rolnych jest uprawiana ekologicznie. To stawia Austrię na czele UE.

W 2019 roku eksport produktów rolnych osiągnął w Austrii ponad 12 mld euro. Krajowy przemysł leśny i drzewny jest również mocno nastawiony na eksport. Ważną rolę odgrywają tu kolejne etapy produkcyjne sektorów gospodarki (przede wszystkim przemysł tartaczny, płytowy, papierniczy i celulozowy) oraz producenci produktów pozyskiwanych z lasu. Koncentracja na wysokiej jakości produktach niszowych, oznaczeniu miejsca pochodzenia i produktach regionalnych wspiera pozytywny rozwój w ramach konsekwentnej strategii jakości.

Austria ma również dużą wiedzę specjalistyczną dotyczącą przemysłu leśnego i drzewnego, od szkoleń i dokształcania, przez maszyny, moduły, narzędzia i rozwiązania automatyzacyjne po tematykę bezpieczeństwa pracy.

Wyzwania globalne i związane z klimatem dotyczące obu branż są coraz większe: specjalizacja i innowacje w produkcji maszyn rolniczych lub automatyzacja i cyfryzacja produkcji rolnej dają przykład, jak można odpowiednio się przygotować. W sektorze leśnym i drzewnym istnieje międzynarodowe zapotrzebowanie zwłaszcza na takie tematy, jak oszczędne pozyskiwanie drewna i gospodarka leśna zbliżona do naturalnej lub system leśnictwa wielofunkcyjnego.

Więcej informacji o najlepszych graczach oraz sugestii dotyczących współpracy znajdą Państwo w aktualnym wydaniu naszej publikacji FRESH VIEW: 

FRESH VIEW on Agriculture and Forestry; NO 168  [pdf, 13,176.1kb]


Ostatnia aktualizacja dn.:
2020.08.11

Pliki do ściągnięcia na dany temat

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA