Inhalt

رشد صادرات محصولات کشاورزی اتریش با وجود ویروس کرونا

حتی در زمان های پرچالش محصولات کشاورزی اتریش  در سراسر جهان مورد توجه بوده اند! بر این اساس صادرات محصولات کشاورزی توانستند در نیمه اول سال 4% افزایش یابند.

© ADVANTAGE AUSTRIA
© ADVANTAGE AUSTRIA
listen

تولیدکنندگان مواد غذایی اتریش سال هاست که خود را با محصولات منحصر بفرد خود در بازارهای اروپایی و بازارهای خارج از کشور تثبیت کرده اند. همانطور که ارقام زیر نشان می دهند، صادرات محصولات کشاورزی اتریشی توانسته اند در نیمه اول سال ٢٠٢٠ نسبت به مدت مشابه در سال ٢٠١٩، 4% افزایش یابند. واردات ١% افزایش یافته است. صادرات به ارزش ٣٢٩/٦ میلیون یورو در مقابل واردات ٣٣٤/٦ میلیون یورویی است.

بنابراین تراز تجاری بیش از هر زمان دیگری متعادل است. اتریش حتی در تجارت با آلمان به یک صادرکننده خالص تبدیل شده است. به طور کلی صادرات محصولات کشاورزی در شش ماه گذشته بیش از ٩% کل صادرات اتریش بوده است – یک رکورد مطلق.

طبق گزارش سازمان کشاورزی اتریش Agrarmarkt Austria (AMA) همزمان، روابط تجاری اتریش در بخش کشاورزی حتی بین المللی تر از قبل نیز می شوند. آلمان با سهم ٣٦ درصدی از کل صادرات کشاورزی اتریش همچنان در رتبه اول و در رتبه های بعدی بقیه کشورهای اتحادیه اروپا قرار دارند. سهم کشورهای ثالث اروپایی از جمله روسیه افزایش یافته است. صادرات به ایالات متحده آمریکا و آسیا به رشد خود ادامه داده اند.

 در رتبه بندی، با ارزش ترین کالاهای صادراتی کشاورزی محصولات لبنی بوده و به دنبال آن میوه و سیزیجات فرآوری شده، سوسیس و ژامبون می باشند. صادرات تقریبأ همه محصولات تولیدی در نیمه اول سال ٢۰٢۰ افزایش یافته است.