Inhalt

اتریشی. خلاقانه. در سطح بین المللی موفق.

پانزده شرکت نوپای اتریشی جایزه Born Global Champions Award را به دلیل موفقیت های اولیه خود در صادرات دریافت کردند.

© HelmrichPhotographie
© HelmrichPhotographie
listen

لحظه ای که در انتظارش بودیم سرانجام در 28.06.2022، زمانی که بیستمین روز صادرات اتریش برگزار شد، فرا رسید و پس از یک وقفه دو ساله، یک بار دیگر توانستیم شخصا در آن شرکت کنیم. در این مراسم سالگرد، 15 شرکت اتریشی جایزه Born Global Champions Award را دریافت کردند.

این جایزه به شرکت هایی تعلق گرفت که محصولات و خدمات نوآورانه آنها در مراحل اولیه توسعه، موفقیت های بین المللی را برای آنان به ارمغان آورد. مارتین کوچر، وزیر فدرال کار و امور دیجیتال و اقتصادی و هارالد مارر، رئیس اتاق بازرگانی فدرال اتریش، این جوایز را اهدا نمودند.

نسبت استارت‌آپ‌هایی که قبلاً به بازارهای بین‌المللی راه یافته و گردش مالی صادراتی ثبت نموده اند، از سال 2020 اندکی کاهش یافته است، اما بر اساس آمارهای استارتاپ مانیتور 2021 اتریش، این تعداد همچنان بسیار بالا و رقم 70 درصد است.

هوش مصنوعی جایگاه قطبی خود را در نوآوری و روندهای فناوری حفظ نموده است، زیرا منابع انرژی تجدیدپذیر، ذخیره انرژی، بلاک چین، چاپ سه بعدی و فناوری مواد غذایی در مسیر صعودی قرار دارند. این روندها همچنین در محصولات نوآورانه ارائه شده توسط 15 قهرمان جهانی متولد شده جدید منعکس شده است.

همچنین باید توجه داشت که استارت آپ ها به طور فزاینده ای به راه حل هایی برای مشکلات اجتماعی می پردازند. تقریباً نیمی از استارت‌آپ‌های اتریشی اهداف اجتماعی و/یا زیست‌محیطی را به‌عنوان یک هدف اصلی سازمانی دارند.

و در اینجا قهرمانان جهانی متولد شده در سال 2022 هستند: