Inhalt

بررسي اجمالي

Standard Content Module

 چشم انداز معماری اتریشی بدلیل پروژه های بزرگ و مطرح بویژه در زمینه پروژه های تخصصی شهرت جهانی زیادی کسب کرده است. مشتریان از سراسر جهان می توانند به تخصص اتریشی ها در برنامه ریزی اعتماد کنند. برای مثال، معماران اتریشی می توانند مصالح را به روشی جدید بکار گیرند، از قبیل شیشه خمیده برای نماهای خاص، یا استفاده از الوار بجای مصالح. این مصالح برای طراحی داخلی و نمای ساختمان پیچیده، خمیده، جوش داده شده و منحنی مورد استفاده قرار می گیرند. در ساخت و ساز با چوب به طور کلی: دارای سابقه ای دیرین بوده و تخصص آن در اتریش از نظر جهانی بی رقیب است. از اینرو جای تعجب نیست اگر مرتفع ترین ساختمان چوبی جهان توسط یک شرکت معماری اتریشی طراحی و توسط یک متخصص ساخت و ساز چوبی اهل اتریش در وین ساخته شده باشد. 

listen

دامنه فعالیت ها

در کشور اتریش بیش از 5٫000 معمار فعال حضور دارند. آن‌ها پروژه‌های ساختمانی را سازماندهی، طراحی و برنامه‌ریزی می‌کنند و در مورد این پروژه‌ها مشاوره می‌دهند و در پیاده سازی آنها مشارکت می کنند. این شرکت‌های معماری دامنه گسترده‌ای از خدمات را ارائه می‌دهند که از کل فرایند ساخت و ساز ساختمان تا طراحی داخلی، برنامه‌ریزی شهری و طرح‌ریزی محیطی را شامل می‌شود. شرکت‌های بین‌المللی اتریشی، تخصص خود را در سطح ملی و بین‌المللی عرضه می‌کنند، چه برای ساخت ساختمان‌های کاملاً جدید و چه برای نوسازی، بازسازی و تعمیرات.

آموزش‌های دقیق منجر به ایجاد کیفیت بالایی در طرح‌های "ساخت اتریش" می‌شوند.

نکته برجسته دیگر در خدمات معماری اتریش، هماهنگی مناسب با بخش‌های دیگر و تخصص ویژه در حوزه‌های پایداری، استفادة هوشمندانه از مواد و مدیریت ایمنی است.

شرکت‌های معماری اتریش، کمپانی‌هایی با قدمت بالا هستند که پروژه‌ها را در سراسر جهان اجرا می‌کنند، اما بیش از همه سازمان‌های کوچکی مشاهده می شوند که توجه عمومی را به واسطه پروژه‌های ویژه به خود جلب کرده اند. برای مثال، ساختمان بانک مرکزی اروپا در فرانکفورت، موزه Confluences در لیون فرانسه، و مرکز کنفرانس بین‌المللی دالیان در چین، امضای شرکت های معماری اتریشی را یدک می‌کشند.

ساخت تخصصی الوار

اتریش در تولید الوار پیشتاز است. در سال 2015، "HoHo Wien" در رسانه های جمعی معرفی شد. این برج چوبی با 24 طبقه، بلندترین ساختمان در نوع خود در جهان است. پیش نیاز این آمیزه، یک سیستم ساخت‌وساز نوآورانه است که از حداکثر انعطاف‌پذیری مساحت قابل استفاده اطمینان حاصل کند. از هسته‌های تقویت‌کننده بتنی برای ساخت استفاده شده و سازه چوبی به عنوان نمای بیرونی ساختمان به آن متصل شده است. سهم الوار در ساخت‌وساز بسیار چشمگیر و برابر با 74% است.

عبارت کلیدی پایداری

تکنولوژی خانه غیرفعال ایجاد شده در اتریش، در سراسر جهان طرفداران زیاذی دارد. یک خانه از هر پنج خانه‌ غیرفعال ثبت ‌شده در جهان، در کشور اتریش قرار دارد. تقریباً 40% از سطح مرجع انرژی (2.58 میلیون متر مربع) جهان مربوط به کشور اتریش است.

در حوزه ساخت‌وساز پایدار، کارهای بسیاری در چند دهه گذشته انجام شده است. شرایط قانونی تغییر کرده‌اند و بهسازی امکانات فنی ادامه یافته است. در عین حال، خانه‌های انرژی مثبت در حال ساخت هستند، ساختمان‌هایی که بیش از آنکه انرژی را مصرف کنند، آن را تولید می‌کنند. سازمان‌های معماری اتریش، از دستاوردهای تحقیقاتی مربوط به مواد بهره می‌گیرند، مثلاً از نمای ساختمان‌ها می توان برای تولید انرژی استفاده کرد.

متخصصین اتریش

معماران اتریشی تحت آموزش‌های دقیق و موضوع-محور قرار می‌گیرند. در اتریش می‌توان در مراکز آموزشی زیر به تحصیل معماری پرداخت:

آخرین بروزرسانی: : 25.09.2020