Inhalt

بررسي اجمالي

Standard Content Module
اتریش نه تنها دارای بزرگ ترین معدن زیرزمینی سنگ تنگستن در غرب جهان است بلکه دارای بیشترین ذخایر تالک در اروپای مرکزی و بیشترین ذخایر سیدریت در جهان است. پیشگامان جهانی در عرصه محصولات ضد حریق و پیشرو در فناوری استفاده از مواد بازیافتی در مواد خام معدنی نیز در اتریش یافت می شوند. در این صنعت مواد خام به شکل پایدار استخراج شده و محصولات در قالب های مختلف نوآورانه، با آگاهی از قیمت تمام شده و بر اساس نیازهای خاص مشتری تولید می شوند.
listen

مواد خام برای زندگی روزمره

محصولی بدون مواد خام معدنی وجود ندارد، هیچ روزی بدون مواد خام معدنی به سر نمی‌رسد. بدون منابع معدنی، هیچ‌گونه خانه، قطار، خیابان، روزنامه، کامپیوتر و تلفن همراهی وجود نخواهد داشت. صنعت معدن‌کاری اتریش مواد خام با کیفیت را استخراج می‌کند و آن را به محصولات پرکاربرد در سراسر جهان تبدیل می‌کند. به عنوان نمونه: اکسید آهن میکایی به‌دست‌آمده در اتریش در سراسر جهان به عنوان روکش ضدزنگ استفاده می‌شود، از پل بوسفر در کشور ترکیه تا پل اسکله سیدنی.

هرچند که اتریش کشور نسبتاً کوچکی است، اما حجم تولیدات مواد خام معدنی آن براساس استانداردهای بین‌المللی قابل ملاحظه است. اتریش رتبه پنجم را در تولید مگنسیت، رتبه هفتم را در تولید تنگستن، و رتبه یازدهم را در تولید تالک دارد.

اصنعت معدن کاری، منابع معدنی مانند کانی‌ها (کانی آهن، تنگستن و میکا) و مواد معدنی صنعتی (مانند مگنسیت، نمک، تالک، لوکوفیلیت، گرافیت، کائولین و غیره) را استخراج و برای نیازهای مشتری پردازش می کند و همچنین در پایان طول عمر محصول، خدمات ویژه‌ای به مشتریان عرضه می‌کند.

صنعت معدن کاری اتریش، مواد خام معدنی را در بیش از 1٫200 معدن سطحی (معادن روباز، کواری و "گودال شن") و 40 معدن زیرزمینی استخراج می‌کند. در میان کمپانی‌های فوق تخصصی اتریشی، پیشروان تکنولوژی و بازارهای جهانی حضور دارند. محصولات به‌واسطه ویژگی‌های خاص، در سراسر جهان با تقاضای زیادی مواجه هستند.

نمونه صنعت گدازش

صنعت گدازش اتریش راه‌حل‌های ویژه زیر را ارائه کرده است: محصولات گدازش برای تولید "فولاد پاک"، چاپ سه بعدی، برنامه‌های شبیه‌سازی برای کل خط تولید در کارخانجات مشتریان (شبیه سازی جریان)، این‌ها دستاوردهای تکنولوژیکی اتریش هستند که دارای کیفیت شناخته شده جهانی می‌باشند. با این حال، صنایع اتریش همچنین جایگاهی ویژه از نظر بازدهی انرژی و نوآوری در بخش بازیافت دارند.

نمونه تالک

یک کمپانی اتریشی در زمینه معدن کاری تالک، فرایند ویژه‌ای را به وجود آورده است که پودر تالک فوق ریزی را با ویژگی‌های جالب توجه برای تولید پلاستیک به دست می‌دهد. این محصول به شکل فشرده در اختیار مشتریان جهانی قرار می‌گیرد. این کمپانی، مهندسی برتر را در سنگ زنی جت و یافتن راهکارهای لجستیک برای این محصولات نوآورانه، ارائه می دهد. 

پایداری

شرکت های مواد اولیه اتریش، مجموعه ای از روند مدیریت مواد خام را تعیین می کنند. الزامات قانونی برای کمپانی‌های صنعتی، مجوزها و خط‌مشی‌های گروهی و درون سازمانی، تعامل داشته و پایداری در کنترل منابع معدنی را تضمین می کنند.

در صورت امکان، هدف حذف کامل رسوبات در هنگام استخراج مواد خام است. کاشت مجدد گیاهان و یا احیای شرایط معدنی در معادن روباز می‌تواند به محافظت از محیط زیست کمک کند. در صورت امکان، بازیافت در جهت محافظت از مواد خام اولیه انجام می‌شود. استفاده از منابع دیگر مانند انرژی و ابزارهای تولید همچنین جنبه‌های زیست محیطی، مدنظر قرار می‌گیرند. و به یاد داشته باشید: مواد خام معدنی مبنای بازدهی انرژی و دوستی با محیط زیست برای محصولاتی هستند که از آن‌ها حاصل می‌شود.

آموزش

در کشور اتریش، فرصت‌های آموزشی بسیاری برای متخصصین معدن‌کاری وجود دارند:

  • HTL Leoben
  • Montanuniversität Leoben
  • آموزش‌های موضوعی در دانشگاه مونتان برای صنایع معدن‌کاری مواد خام در شهر لئوبن
  • آموزش‌های "حین کار" در کمپانی‌های معدن‌کاری پس از گذراندن یک دوره کارآموزی موثر