Inhalt

نگاه اجمالی

Standard Content Module
هر کسی که بخواهد با رویکرد پیشرفت وارد یک تجارت شود به متخصصین، کارمندان و مدیران کاملا آموزش دیده نیاز دارد و باید تئوری و عمل را با یکدیگر ترکیب نماید. با توجه به سابقه دیرینه آموزش در اتریش که به دوران قرون وسطی باز می گردد، ارائه دهندگان اتریشی می توانند آموزش تخصصی لازم را ارائه نمایند و امروزه شرکت های اتریشی به مکان های آموزشی شناخته شده و آموزشگاه های حرفه ئی تبدیل شده اند که می توانند از عملیات تجاری پشتیبانی نمایند. از اینچنین موفقیتی در تخصص تحصیلی در اتریش نباید چشم پوشی نمود. نزدیک به 80% جمعیت جوان اتریش در قالب دوره های کارآموزی یا آموزشگاه های حرفه ای راهنمایی یا دبیرستان، دوره های کارورزی حرفه ای را عملا به اتمام می رسانند و قریب به یک سوم مدیر عاملین شرکت های اتریشی در یکی از 200 تخصص آموزش داده شده دوره کارورزی را به انجام رسانده اند.
listen

صنعت آموزش متنوع است. این صنعت به مشتریان خود آموزش متداول مدرسه و دانشگاه، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و آموزش‌های عمومی را عرضه می‌کند. حوزة آموزش در اتریش شامل موسسات آموزشی از آموزش های فردی تخصصی تا دانشگاه‌ها است.

تاریخ، فرهنگ و ویژگی‌های منطقه‌ای نشان می‌دهند که اتریش در برخی حوزه‌ها دارای دانش شناخته‌ شده‌ای است، مانند موسیقی، حفر تونل، ساخت الوار، پایداری و کشاورزی ارگانیک. مدرسین اتریشی به حوزه‌های تخصصی زیادی در اینجا دسترسی دارند و به مشتریان بین‌المللی خود کمک می‌کنند تا به دانش برتر دسترسی پیدا کنند.

بخش گردشگری یک حوزه تخصصی ویژه در بخش آموزشی اتریش است.  اتریش، با کوه ها و دریاچه‌هایش، مناطق طبیعی اسکی و پیاده روی، دره های جذاب و تپه‌های شیب‌دار "به طور طبیعی" دارای مراکز و کمپانی‌های آموزش توریست است.

همچنین اتریش دارای طرح‌های آموزشی شناخته شده در سطح جهانی، مانند آموزش‌های پس از دورة لیسانس برای صنعت نفت و گاز است. یکی از مؤسسات آموزشی اتریشی متخصص در این حوزه، در جشنواره جوایز بین‌المللی Getenergy در لندن در سال 2016، به عنوان "بهترین مؤسسه آموزشی SME سال" شناخته شد و در سال 2017 نیز با موفقیت از عنوان خود دفاع کرد.

دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها

از کلاس نهم به بعد، افراد به مدارس فنی و حرفه‌ای در اتریش می روند و در مقطع دانشگاه نیز ارتباط میان تئوری و عمل ادامه پیدا می‌کند. دانشگاه‌ها و دانشکده‌های فنی اتریش ارتباط نزدیکی با صنعت دارند و برنامه‌های دوجانبه ای را در همکاری با سازمان‌های تجاری اجرا می کنند.

با حدود 22٫000 دانشجو ، دانشگاه اقتصاد و بازرگانی وین  یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های بازرگانی در اروپا به شمار می‌رود. کیفیت این دانشگاه توسط EQUIS، AACSB و AMBA مورد تأیید قرار گرفته است که از معتبرترین تأییدیه های جهان برای دانشگاه‌های بازرگانی است.

دانشگاه فنی وین  دارای حدود 4٫800 کارمند است  و بزرگ‌ترین مؤسسه تحقیقاتی و آموزشی اتریش در زمینه علوم و تکنولوژی به شمار می‌رود.

 فارغ‌التحصیلان  دانشکده Montanuniversität Leoben ، که مرتبط با آموزش متالوژی و صنایع آهن و فولاد است، فرصت‌های شغلی فوق‌العاده‌ای دارند.

دانش اقتصاد در سطح جهانی

علاوه بر دانشگاه‌های ملی، یک دانشگاه خصوصی نیز در اتریش (دانشگاه MODUL) وجود دارد، که مطالعات بازرگانی را تا مقطع دکترا به زبان انگلیسی با تمرکز روی توریسم، توسعه پایدار، تکنولوژی‌های جدید رسانه‌ای و مدیریت دولتی ارائه می‌کند. از سال 2016،  دانشگاه ماژول  دوره‌های آموزشی توریسم را در دوبی و نانجینگ (چین) نیز ارائه کرده است.

دوره‌های آموزشی ارشد  ارائه شده توسط IMC Fachhochschule Krems  در حوزه "مدیریت بین‌المللی" در کشورهای مختلفی مانند آذربایجان، ویتنام و چین به ارائه مدرک ارشد از کشور اتریش می‌انجامند.

سایر مؤسسات خصوصی آموزشی در زمینه دوره‌های آموزشی تخصص دارند که برای مدیران کمپانی‌های اتریشی و شرکت‌های خارجی بسیار ارزشمند هستند. برای افراد علاقه‌مند در سطح بین‌المللی، یک مؤسسه تأمین کننده خدمات مشاوره و آموزش الکترونیکی در اتریش وجود دارد که از کمپانی‌های پیشرو در اروپا به شمار می‌رود و پروژه‌هایی را در سطح جهانی در زمینه همکاری‌های آموزشی و توسعه اجرا می کند.

در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های فنی اتریش، برنامه‌های بسیاری در دورة ارشد ، دوره لیسانس و آموزش‌های مدیریت به زبان انگلیسی وجود دارند. مدارک تحصیلی مقطع دانشگاه در اتریش در سطح جهان معتبر هستند و بسیاری از دوره‌های ارائه‌شده توسط مؤسسات آموزشی دارای استانداردهای بین‌المللی هستند (مثل استاندارد ISO).

پرسش و پاسخ‌های آینده

اهمیت تحصیل و مسئولیت اجتماعی تحقیقات، اعتبارسنجی و مقاله نویسی، پایداری در سیستم؛ مثلأ در ساخت دانشگاه ها – عبارت کلیدی "ساختمان‌های پایدار" –، از مسائل مهم برای آینده هستند که مؤسسات آموزشی اتریش در حال پاسخ‌گویی به آن‌ها می‌باشند.

طرح‌های آموزشی کلاسیک شامل یادگیری دیجیتال، تکنولوژی‌های آموزش و یادگیری و راهکارهای نرم‌افزاری برای مدرسین و فراگیران هستند. تغییرات جمعیت، عبارت کلیدی "جمعیت سالمند"، و جهانِ در حال تغییرِ کار، باعث اهمیت یافتن مسئله "یادگیری در طول عمر" شده اند.

مسائل سازگاری و اخلاقیات نیز در آموزش و انتقال دانش وجود دارند. دانشگاه‌های دولتی اتریش برای سال‌ها با بالاترین استانداردها سازگار بوده اند. به علاوه، این موضوع به صورت علمی در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های فنی مورد توجه است، و سایر مؤسسات آموزشی اتریش نیز آموزش‌هایی را در ارتباط با سازگاری با استانداردها دارند. این طرح و طرح‌های آموزشی متعدد دیگر اتریش، کمپانی‌های آلمان و کشورهای دیگر را منتفع ساخته است.

listen