Inhalt

بررسي اجمالي

Standard Content Module
چنانچه مقدار زمین قابل کشت برای محصولات ارگانیک را معیار قرار دهیم، اتریش در این زمینه مقام اول کشورهای تولید کننده را در اروپا خواهد داشت. بیش از 20,000 مزرعه در این کشور محصولات ارگانیک تولید می کنند؛ یک نفر از هر شش کشاورز اتریشی محصولات ارگانیک کشت می کند. هر پنج هکتار زمین زراعی بر اساس دستورالعمل های محصولات ارگانیک کشت می شود. از سال 1995 مهر تایید کیفیت، ضامن کیفیت بالای محصولات ارگانیک اتریش بوده است.
listen

این صنعت شامل تولیدکنندگان غذاهای ارگانیک به شکل عمومی، شراب ارگانیک، گوشت ارگانیک، لبنیات ارگانیک، نوشیدنی‌های ارگانیک و مکمل‌های رژیمی ارگانیک به همراه هیئت‌های نظارتی مربوطه است. اصل اساسی تولید ارگانیک، ایجاد بالاترین کیفیت در مواد غذایی به واسطه بهره‌گیری صحیح از کشاورزی، مواد خام و انرژی است. هدف از مدیریت بیولوژیکی، چرخه‌های بسته مواد است که بدون مداخله انسان خود را تنظیم می‌کنند.

کشاورزی ارگانیک دارای تاریخچه طولانی در اتریش است. در دهه 20، اولین کشاورز ارگانیک به شکل رسمی ثبت شد. این حقیقت که مواد ارگانیک به سرعت در اتریش رشد کردند با شرایط توپوگرافی این کشور نیز ارتباط دارد. 70% از این کشور در مناطق کوهستانی قرار دارد، که به سختی امکان ایجاد ساختارهای گسترده کشاورزی و تقویت روش‌های تولید بیولوژیکی را فراهم می آورد.

برای کمپانی‌های حاضر در این صنعت، نمایشگاه تجارت جهانی سالیانه Biofach در نورنبرگ با 2٫300 شرکت‌کننده و حدود 50٫000 بازدیدکننده از 130 کشور جهان، اهمیت ویژه‌ای دارد.

برچسب خصوصی

در دهه 90، اتریش با موج گسترده‌ای از حرکت به سمت محصولات ارگانیک مواجه شد، چرا که سوپرمارکت های زنجیره ای محلی مواد غذایی ارگانیک را در قفسه های خود قرار دادند. در نتیجه، عرضه و تقاضا می‌توانست کاملاً هماهنگ شده و کشاورزان ارگانیک دارای جایگاه عرضه قابل اطمینانی برای طولانی مدت شدند. این موفقیت، توجیه کننده تلاش‌های جاه‌طلبانه بعدی بود: تنها چند سال بعد، هر فروشگاه زنجیره‌ای دارای برند ارگانیک خود به همراه دامنه‌ای از محصولات بود. در بخش برچسب خصوصی، محصولات ارگانیک اتریش پیشگام هستند. علاوه بر اثرات بیولوژیکی، تولید منطقه‌ای و محافظت از حیوانات و محیط زیست نیز از موضوعات مهم در بازاریابی و فروش به شمار می‌روند.

کیفیت، روح نوآوری و تنوع

محصولات ارگانیک اتریش بر اساس کیفیت متمایز خود در سطح جهان شناخته شده هستند. اما همچنین می‌توان به تنوع محصولات و روح نوآوری در سازمان‌های کوچک و متوسط اتریشی نیز اشاره کرد. صنعت اتریش، نه محصولات با تولید انبوه، بلکه محصولات تخصصی محبوب را در سراسر جهان عرضه می کند.

تولیدکنندگان ارگانیک اتریش موفقیت‌های زیادی در زمینه پنیر و محصولات لبنی، گوشت و سوسیس، آبمیوه، نان و شیرینی، محصولات دانه کدو، شکلات، غلات و مکمل‌های مواد غذایی داشته‌اند.

کمپانی‌های سنتی و پیشگامان محصولات ارگانیک، که به عنوان نمونه در حال عرضه چای ارگانیک، ترکیبات اصلی و شکلات از دهه 80 بوده اند، علاوه بر کمپانی های تازه کار که خود را با محصولاتی مانند مکمل‌های ارگانیک مواد غذایی و نوشیدنی‌های ارگانیک بدون قند معرفی کرده‌اند، در اتریش فعالیت می‌کنند.

علیرغم ساختارهای کوچک، کمپانی‌های اتریشی در بخش محصولات ارگانیک، خود را به بازارهای جهانی معرفی کرده اند، چرا که دارای ایده‌های نوآورانه هستند و خود را به واسطه پیشرفت‌ها و خدمات فوق‌العاده به مشتریان، متمایز نموده‌اند. آن‌ها به عنوان سازمان‌های کوچک، می‌توانند به شکلی انعطاف‌پذیر درخواست‌های اختصاصی مشتریان را در گروه‌های کوچک تأمین کنند.

دو نمونه از روح نوآوری در کمپانی‌های اتریشی، که در Biofach در نورنبرگ نیز ارائه شد: مکمل‌های رژیمی، طبیعی و ارگانیک، و یک کندوی عسل که زنبورهای آن شهد را از مناطق بکر و دست‌نخورده مانند ذخایر طبیعی گردآوری می‌کنند.

listen