Inhalt

بررسي اجمالي

Standard Content Module
طراحی اتریش هر سال در خیابان ها و مراکز خرید بیش از 120 کشور خودنمایی می کند: نورپردازی کریسمس با طراحی اتریش. این تنها یکی از حوزه هائی است که طراحان اتریشی در عرصه بین المللی در آن پیشتاز هستند. این کشور در عرصه طراحی دارای موقعیتی بی نظیر می باشد زیرا در قلب اروپا در میان نظم طراحی ایتالیا، مهارت و ظرافت مهندسی آلمان و رویکردهای خلاقانه و جدید اروپای شرقی قرار دارد. طراحی اصیل اتریشی معجونی با ویژگی خاص است که همگان بدنبال آن هستند.
listen

صنعت طراحی متشکل از حوزه‌های مختلف است. خدمات طراحی محصولات، که همچنین بعنوان طراحی صنعتی نیز شناخته می‌شود، به طراحی محصولات سری و/یا صنعتی می‌پردازد. طراحی گرافیکی، طراحی تصویری پیام‌های متنی و ترسیم شده در عناصر گرافیکی است و می‌تواند درک و توجه را تسهیل نمایند. طراحی اجتماعی متمرکز روی انسان‌ است. سایر حوزه‌های طراحی عبارتند از طراحی داخلی و مد.

مهندسی شکل مواد

در طراحی اتریشی سه فاکتور وجود دارند:

  • سطح بالای دقت فنی. طراحی اتریشی دربرگیرنده سطح بالایی از دانش فنی است.
  • علاقه به مواد. یکپارچگی بالایی در کار با مواد وجود دارد، خواه مواد تکنولوژی سطح بالا باشند یا مواد باز یافتی یا موادی (طبیعی) که به تازگی کشف شده‌اند.
  • زبان ساده طراحی در تطابق با ذکاوت و هوشمندی.

حمل‌ونقل و سایر موارد

"طراحی حمل و نقل" اتریش در سطح بین‌المللی کاربرد دارد، از کامیون‌ها، قطارها و موتورسیکلت ‌های WM تا دوچرخه‌های الکتریکی. طراحی اتریشی در جهان بلورها نیز تعیین‌کننده بوده است، چرا که در سال 1892 دستگاهی در اتریش به‌وجودآمد که می‌توانست بلور را در مقیاس صنعتی خرد نماید. امروزه، طراحی اشکال بلورین، ابزارهای اپتیکی دقیق، و جواهرات کریستالی اتریش در بیش از 170 کشور جهان مشتری دارند. یک قوزبند طراحی شده در اتریش جایزه طراحی آلمان و جایزه طراحی IF را دریافت کرد-و این‌ها نمونه‌هایی از طراحی شناخته‌شده بین‌المللی اتریش هستند.

پیشگامان سنت

پیشگامان متعددی در تاریخ طراحی اتریش وجود داشته‌اند. Adolf Loos یک اصلاحگر با گرایش به مدرنیته بود، Carl Auböck از پیشگامان طراحی در دوران پس از جنگ بود، و Hans Hollein از پیشگامان پست‌مدرن. حتی امروز نیز طراحان اتریشی، این کشور را در سطح بین‌المللی به عنوان یک کشور سرآمد در زمینه طراحی به واسطه ایجاد روند‌های جدیدی به دور از روند‌های اصلی طراحی و همگام شدن با آخرین نوآوری‌ها معرفی کرده اند.

علوم و تحقیقات

بیش از 60% از طراحان اتریشی، دارای تحصیلات آکادمیک هستند. مؤسسه طراحی  در دانشگاه هنرهای کاربردی  در وین یکی از مهم‌ترین سازمان‌های آموزشی در اروپا است که شبکه ملی و بین‌المللی طراحی را در وین تقویت کرده است. این برنامه با انتقال دانش در گروه‌های کوچک و ارتباطات گسترده در میان مدرسین و دانشجویان، گزینش آزادانه و تجربی پروژه‌ها، و همچنین کارگاه‌ها و سخنرانی‌ها توسط متخصصین ملی و بین‌المللی، همراه است.

انتقال دانش در میان طراحان، کمپانی‌های تکنولوژیکی، آزمایشگاه‌های تحقیقاتی دانشگاهی، اندیشکده ها و صنعت همواره در حال بهسازی است. طراحان نقش مهمی را در توسعه مفاهیم از آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و کارخانه‌ها تا محصولات قابل عرضه به بازار ایفا می‌کنند. خدمات شرکت‌های طراحی از فاکتورهای کلیدی برای تضمین رقابت بهتر مشتریان آن‌ها خواهد بود. همکاری با طراحان در بخش‌های علوم، تجارت و صنعت به عنوان یک سرمایه گذاری ارزشمند شناخته می‌شود.

طراحی و مسئولیت‌پذیری

اکودیزاین که همچنین با عنوان طراحی اکولوژیکی یا طراحی پایدار نیز شناخته می‌شود، یک شیوه طراحی بسیار مهم است که در اتریش بالاتر از سطح متوسط قرار دارد. این شیوه طراحی مبتنی بر اصول پایداری است. هدف از آن دستیابی به بالاترین مزایای ممکن برای همه بازیگران در امتداد زنجیره ارزشی با حداقل اثرات زیست محیطی و تحت شرایط منصفانه اجتماعی با به‌کارگیری هوشمندانه منابع است.

همچنین در حیطه رو به رشد طراحی سبز، نمونه‌های فوق‌العاده‌ای در اتریش وجود دارند، مانند طراحی موبایل، سیستم فتوولتائیک جمع شونده، که به صورت اتوماتیک خود را با خورشید تطبیق می‌دهند و در نتیجه حداکثر تولید الکتریسیته را حاصل می‌آورند. همچنین شکل ظاهری آن نیز زیبا است، و این نمونة دیگری است از طراحی اتریشی که توجهات را به خود جلب می‌کند و یک مزیت فروش به شمار می‌رود.