Inhalt

بررسي اجمالي

Standard Content Module
صنعت الکترونیک اتریش با داشتن ضریب تحقیقات 21 درصدی یکی از پیشگامان اروپا در این حوزه محسوب می شود. سرمایه گذاری در نوآوری نتایج حیرت انگیزی در پی داشته است. برای مثال، شناخته شده ترین تولید کنندگان مدارهای چاپی با کیفیت در بازار اروپا و همچنین یکی از بزرگ ترین توسعه دهندگان مواد نیمه رسانا اتریشی هستند. میکروچیپ های تولیدی آنها در تلفن های موبایل، کتابخوان های الکترونیکی و پرتونگاری مقطعی رایانه ای استفاده می شوند. در بازار جهانی شناخته شده ترین تولید کننده کنترل های الکترونیکی موتوردار برای وسایل دارای تنظیم ارتفاع نیز یک شرکت اتریشی است و هر کسی که از موزه دیدنی MAXXI در رم، طراحی شده توسط Zaha Hadid دیدن نماید، هنر معاصر را در یک مفهوم نوری خاص مشاهده خواهد کرد که توسط متخصصین نورپردازی اتریشی طراحی و اجرا شده است.
listen

صنعت الکتریسیته و الکترونیک دومین صنعت اشتغال‌زا در اتریش محسوب می‌شود. با بیش از 20٫000 یورو هزینه تحقیقاتی برای هر شغل، این صنعت بیشترین تحقیقات را در سطح کشور به خود اختصاص داده است. 

این صنعت راهکارهایی آینده‌نگر را برای حوزه‌های مختلف مانند اتوماسیون و دیجیتال سازی، تحلیل داده‌ها، بازدهی انرژی، مولفه های حمل و نقل و سرویس‌های ساخت‌وساز، پیشرفت‌های ویژه برای تلماتیک ترافیکی، تکنولوژی‌های صنعت خودرو در زمینه کنترل و هدایت و مدارات مجتمع آنالوگ برای تجهیزات الکترونیکی مشتریان و تکنولوژی‌های پزشکی ارائه کرده است.

از چراغ‌های LED گرفته تا ژنراتورها و تراموا، تجهیزات الکترونیکی ساخت اتریش در سطح بین‌المللی مشتری دارند و شبکه کمپانی‌های اتریشی بسیار گسترده است. بیش از 80% از محصولات این صنعت به 150 کشور سراسر جهان صادر می‌شوند. 

برتری در همه اندازه ها

علاوه بر کمپانی‌های جهانی با بخش‌های متعددی که مراکز تحقیقات و توسعه و کارخانه‌های تولید محصولات با کیفیت را در اتریش راه‌اندازی کرده اند، کمپانی‌های کوچک و متوسطی نیز وجود دارند که در سطح جهانی با محصولات و راهکارهای تخصصی خود موفقیت آمیز عمل کرده‌اند.

یک سازمان خانوادگی اتریشی با بیش از 70 سال سابقه، که متخصص سیستم‌های شارژ باطری است، به یک پیشگام در سطح جهان برای ساخت اینورتورهای فتوولتائیک تبدیل شده که برای تولید الکتریسیته از انرژی خورشید مورد استفاده قرار می گیرند و این مسئله کمپانی را از نظر انرژی‌های تجدیدپذیر به یک پیشرو بدل کرده است.

از پیشگامان بازار نورپردازی تزیینی داخلی و خارجی نیز می توان به یک سازمان خانوادگی در اتریش اشاره کرد. این کمپانی در حدود 3٫000 کارمند داشته و 50 مرکز فروش در سراسر جهان دارد.

یک شرکت تخصصی الکترونیکی در اتریش فعالیت می‌کند که اهمیت زیادی برای سلامت و رفاه مردم سراسر جهان دارد. دستگاه‌های کنترل و واحدهای کنترلگر آن برای مبلمان قابل تنظیم اداری، رختخواب‌ها، صندلی‌ ماساژور و صندلی‌های راحتی به شکل انفرادی برای هر مشتری و نیاز هر بازار ساخته می‌شوند. سهم صادرات کمپانی 100% است. 

یک کمپانی جوان با سطح تکنولوژی بالا در توسعه، ساخت و فروش هارد دیسک های با کیفیت SSD فعال است. یک کمپانی دیگر اتریشی متخصص موتورها، کانورتورها، و سیستم‌های حرکتی است که کاربرد گسترده‌ای در انواع فعالیت‌های مختلف دارد: در ابزار های ماشین کاری، پمپ‌ها و تسمه نقاله ها و همچنین دوچرخه های الکتریکی. 

یکی از سازندگان برتر کابل، سیم و کابل-کشی های خودرو، آسانسور و بالابر نیز در اتریش مستقر است. و نه تنها یکی از تولیدکنندگان بسته‌بندی آب‌جو، بلکه همچنین کمپانی‌های Audi و BMW نیز متکی بر کنترلگر‌های کارخانه‌های صنعتی هستند که در اتریش تولید می‌شوند.

نگاهی به آینده

انقلاب صنعتی چهارم: شبکه بندی دیجیتال کمپانی‌های تولیدی در صنعت الکترونیک فرصت‌های گسترده‌ای را ایجاد کرده و وظایف کاملاً جدیدی را برای تحقیقات در این حوزه به وجود آورده است. تأمین کنندگان اتریشی راهکارهای اتوماسیون هوشمند، پیشگامان صنعت آینده هستند.

یک موضوع دیگر در ارتباط با آینده که کمپانی‌های اتریشی مدتی است آن را مدنظر قرار داده‌اند، بهره‌وری انرژی است. این مسئله با پیشرفت‌های حوزه اتوماسیون و تکنولوژی انرژی، که اهمیت روزافزون یافته‌اند، همراه شده است.

همچنین دیجیتالی سازی نیز در حوزه ابزارهای الکترونیکی مصرفی، با عنوان اینترنت اشیا، در حال پیشرفت است و کمپانی‌های اتریشی در این زمینه نیز راهکارهایی را ارائه کرده‌اند. همچنین شرکت‌های تخصصی اتریشی به تحلیل و ارزیابی داده‌ها (داده‌های بزرگ) از بخش سلامت، صنعت، و حمل‌ونقل گرفته تا رسانه‌های اجتماعی و مسائل امنیت داده‌ها می‌پردازند.

حوزه الکترونیک

مخارج بالای تحقیقاتی و آموزش‌های گسترده اطمینان حاصل می‌کند که کمپانی‌های اتریشی محصولات و خدمات با کیفیتی را ارائه ‌کنند. علاوه بر سیستم دوگانه آموزشی منحصربه‌فرد و HTLها (دانشکده‌های فنی در سطح آموزش عالی)، که در آنها جوانان اتریشی به کارمندان شایسته‌ای تبدیل می‌شوند، صنعت الکترونیک اتریش می‌تواند به آموزش‌های فنی مناسب در دانشگاه‌های اتریش نیز تکیه کند-مانند دانشگاه فنی وین و دانشگاه فنی گراتس. 

علاوه بر آن، بیش از 50 مؤسسه تحقیقاتی غیر دانشگاهی نیز با کمپانی ها همکاری می‌کنند. تیم‌های تحقیقاتی بین‌المللی، راهکارهای نوآورانه ای را به دست می‌دهند و مزایای رقابتی مهمی را به‌وجود می‌آورند.