Inhalt

بررسي اجمالي

Standard Content Module
 پیشگام جهانی در زمینه فناوری های نوین ساخت و ساز با 200 سال قدمت؟ این همان چیزی است که اتریش توان عرضه آن را دارد. شرکتی که در سال 1819 میلادی تاسیس گردیده مصالح ساخت و ساز آجری قدیمی را مورد آزمون و سنجش قرار داده تا آن را با آخرین نیازها در زمینه عایق های حرارتی تطبیق دهد. این آجرها باعث کاربرد صحیح منابع، مصرف انرژی پائین و صرفه جویی هزینه ها در بلند مدت می گردد. این نمونه نشان می دهد که: حفاظت اقلیمی متضمن فرصتی استثنائی برای پایداری و برتری در رقابت است. همچنین شرکت های اتریشی در خط مقدم BIM (مدل سازی اطلاعات ساختمان) در برنامه ریزی، طراحی و مدیریت نرم افزاری ساختمان قرار دارند.
listen

اصل اساسی ساخت‌وساز پایدار آن است که اقتصاد، اکولوژی و جامعه، سیستم‌های به هم پیوسته ای هستند. یک ساختمان پایدار، دارای کیفیت بالای اکولوژیکی، اقتصادی و اجتماعی-فرهنگی است. این می‌تواند منجر به ارتقای محیط زیست و جامعه شود. با سهم 40%، بخش ساخت‌وساز از نظر مصرف انرژی و انتشار دی‌اکسید کربن در اتحادیه اروپا، بسیار جلوتر از بخش‌های حمل‌ونقل و صنعت است. پس، استفاده از تکنولوژی‌های جدید در بخش ساخت و ساز، دارای پتانسیل زیادی برای صرفه جویی است. ساختمان‌های دارای بهره‌وری بالا از نظر مصرف انرژی، از مکمل های ضروری برای منابع انرژی تجدیدپذیر در ارتباط با استراتژی های آب و هوایی هستند. 

ساخت و ساز پایدار دارای جنبه‌های بسیار است و نیازمند برنامه‌ریزی ویژه، مواد مناسب و اجرای تخصصی می‌باشد . در حوزه تکنولوژی‌های ساخت و ساز، کشور اتریش یکی از کشورهای پیشرو در 20 سال گذشته بوده است. دامنه محصولات آن از پنجره‌ها و درب های مدرن تا سیستم‌های خورشیدی و گرمایش بیوجرم اتوماتیک هستند. و مطمئناً، تخصص اتریش در حیطه تأییدیه های ساخت‌وساز نیز هست. مشتریان سراسر جهان از تخصص های اتریش برای موارد زیر بهره می‌گیرند:

  • سرویس‌های برنامه‌ریزی و مشاوره
  • مواد ساخت‌وساز
  • تکنولوژی‌ ساخت‌وساز
  • انرژی‌های تجدیدپذیر
  • تحقیقات و توسعه

کمپانی‌های اتریشی نه تنها در طراحی ساختمان‌های پایدار موفق هستند، بلکه همچنین اغلب اوقات فرایندهای نوآوری را در ساختمان‌های موجود به گونه‌ای پیاده‌سازی می‌کنند که بهره‌وری انرژی افزایش پیدا کند و درنتیجه هزینه‌های عملیاتی بسیار پایین بیاید.

پروژه‌های برجسته- الگو‌های جهانی

تأمین کنندگان اتریشی جایگاه برجسته‌ای در همه حوزه‌های ساخت‌وساز سبز دارند. این می‌تواند در بسیاری از پروژه‌های آزمایشی مانند LISI-Haus مشاهده شود. این اولین پروژه اتریش در رقابت دهکده جهانی خورشیدی بود، که مهم‌ترین رقابت در حوزه ساخت‌وساز پایدار و انرژی خورشیدی است. LISI-Haus ترکیبی است از ساخت‌وساز سبک وزن مدولار، مواد اکولوژیکی و انرژی‌های تجدیدپذیر در خانه‌های مقرون به صرفه. LISI انرژی کافی برای تأمین نیازهای روزانه ساکنین را تولید می کند.

یا پروژه برج اداری انرژی پلاس در محوطه باز بازار غلات-ساخنمان و فناوری: این اولین ساختمان اداری بلند مرتبه جهان است که انرژی بیش از حد نیاز برای فعالیت‌های ساختمانی را تولید و آن را به شبکه برق تغذیه می‌کند.

پس از آن، می‌توانیم به ساختمان آسمان خراش چوبی "HoHo Wien" استفاده کنیم که 75% از سطح آن از چوب ساخته شده است. این نشانه ای است برای ساخت‌وساز پایدار و صرفه‌جویی در منابع که می‌تواند به محافظت از اقلیم کمک کند. هر متر مکعب از چوب نصب شده می‌تواند یک تا دو تن دی‌اکسید کربن را از جو بزداید.

این پروژه‌های منحصربه‌فرد در اتریش، در همه بخش‌ها، با استانداردهای بالای معماری سازگار هستند و از اهداف زیست‌محیطی اتحادیه اروپا فراتر رفته اند. بسیاری از متخصصین اتریشی که با پروژه‌های آزمایشی آشنایی دارند، در سطح بین‌المللی برای بهسازی هماهنگی و برنامه‌ریزی و اجرا همچنین جهت ایجاد نوآوری‌های بیشتر فعالیت می‌کنند.به همین ترتیب، و بعنوان نمونه، خانه‌های غیرفعال در کانادا و اندونزی ساخته شده اند.