Inhalt

بررسي اجمالي

Standard Content Module
اتریش یکی از کشورهای دارنده بیشترین جنگل ها در اروپا است. صنعت چوب یکی از بزرگ ترین دارندگان نیروی کار در اتریش با رویکرد صادرات و موفق در عرصه بین المللی است. بنگاه ها عمدتا شرکت های قدیمی با انعطاف پذیری بیشتر و وسعت دید وسیع در نوآوری و پیاده سازی فناوری های جدید هستند.
listen

برای چندین نسل، بیشتر مالکان جنگل‌های خصوصی در اتریش در پی سلامت و مراقبت از جنگل‌ها بودند. بیش از 280000 نفر زندگی خود را از جنگلداری و حوزه‌های زیرشاخه، مانند صنعت تولید کاغذ می‌گذرانند. 

گردش مالی سالیانه بخش چوب در حدود 10 میلیارد یورو و صادرات آن کمی بیش از 9 میلیارد یورو است. این مسئله باعث می‌شود صنعت الوار در کنار صنعت گردشگری به عنوان یکی از ارزآورترین صنایع قرار بگیرد. 

این صنعت بسیار متنوع بوده و شامل چوب بری، ساخت‌وساز، مبلمان، چوب و کامپوزیت چوب و اسکی می شود.

محصولات و خدمات

اتریش از کشورهای پیشرو در زمینه صادرات چوب و الوار است. با این حال، صنایع کاغذ، تراشه چوب/زیست توده و محصولات فرآوری چوب مانند الوار و مبلمان همچنین ماشین‌آلات و خدمات جنگلی اتریش در سطح جهانی در بخش جنگلداری، شناخته شده هستند. صنایع کاغذ و سلولز اتریش بخش های مهم دیگری از صنعت چوب هستند.

ساخت آینده

چوب یک منبع تجدیدپذیر و یک ماده ساختمانی چندمنظوره است. ارتقای اهمیت چوب به عنوان یک ماده ساختمانی منجر به ایجاد روش‌های جدیدی در سال‌های اخیر شده است. چوب به دلیل طول عمر بلند و عدم نیاز به تعمیرات و نگهداری، جایگاه خود را به عنوان یک ماده مورد استفاده در محیط خارج از ساختمان تثبیت نموده است. چوب فرآوری شده دارای دامنه گسترده‌ ئی از کاربردهای خارج از ساختمان، مانند نما، پنجره‌ها و حائل صدا است.

سازندگان اتریشی خانه‌های پیش ساخته، کابین ها و کلبه های چوبی، در سطح جهانی با محصولات با کیفیت خود، موفقیت زیادی کسب نموده اند.

تولیدکنندگان اتریشی پارکت، محصولات با کیفیت خود را عمدتاً به سوییس، آلمان و ایتالیا صادر می‌کنند. جمهوری چک، اسپانیا، بریتانیا و روسیه نیز از بازارهای رو به رشد هستند. یک کمپانی اتریشی که در 1831 تأسیس شده در میان 10 تولیدکننده برتر اروپا در زمینه پارکت است. 

صنعت تولید و پردازش کاغذ

صنایع تولید کاغذ وسلولز در اتریش بر  پایداری و حداکثر سازی ارزش افزوده تمرکز دارند. سرمایه گذاری در مدرنیزاسیون ماشین‌آلات و تجهیزات، کمپانی ها را قادر به حرکت به سمت تولیدات پایدار به لحاظ زیست‌محیطی نموده است. اکثریت کمپانی‌های پردازش کاغذ، در اروپا، خاورمیانه و مدیترانه فعال هستند. 

ماشین‌آلات، تجهیزات و لوازم جانبی

استاندارد فنی و دانش بالای این بخش از صنایع مهندسی مکانیک اتریش، خود را در بازار جهانی اثبات نموده است. تأمین کنندگان اتریشی نه تنها ماشین‌آلات را تولید می‌کنند بلکه همچنین ماژول ها، ابزارآلات و اتوماسیون را برای تضمین بالاترین کیفیت و بهره‌ وری برای مشتریان تأمین می‌نمایند. متخصصین آموزش دیده، استانداردهای کیفی بالا و همکاری با تولیدکنندگان در کشورهای دیگر، تنها چند مورد از عوامل موفقیت هستند. برای نمونه، یک کمپانی اتریشی تنها در زمینه تأمین اره برقی تخصص دارد و به سهم صادراتی بیش از 90% دست پیدا کرده است.

تحقیقات و توسعه

 تخصص کشور اتریش در زمینه چوب اطمینان حاصل کرده است که استانداردهای فنی بالایی در این صنعت نوآور وجود دارند. این استانداردها، تضمین کننده محصولات با کیفیت برای مشتریان در آلمان و کشورهای خارجی دیگر هستند. چندین سازمان اتریشی، در زمینه فعالیت های تحقیقات کاربردی مرتبط با چوب برای پیشرفت‌های جدید در بازارهای جهانی تخصص دارند.