Inhalt

بررسي اجمالي

Standard Content Module
196 موزه دولتی و 176 موزه خصوصی، 92 گالری هنرهای مدرن و معاصر، 60 تئاتر، سه اپرا و 70 فستیوال - به راستی که اتریش تصویری عالی از یک کشور فرهنگ و هنر به نمایش می گذارد.
listen

وجهه بین‌المللی اتریش مبتنی بر دامنه گسترده هنر و فرهنگ در این کشور است. این تصویر مثبت بطورکلی برای اقتصاد اتریش اهمیت دارد. دستاوردهای بالای اتریش در مسائل فرهنگی و همچنین میراث فرهنگی بی‌سابقه این کشور از مزایای قابل ملاحظه منطقه‌ ئی هستند.

تنوع و ثروت خزانه‌های هنری و موزه‌ها در کلاس جهانی، تئاترها و خانه‌های موسیقی، از زمینه‌های مستعدی هستند که فرهنگ و هنر اتریش می‌توانند در آن بهتر از هر جای دیگر رشد کنند.

موزه‌ها و گالری ها

 کلکسیون های  موزه Kunsthistorischen،  موزه هنرهای کاربردی  موزه Belvedere و موزه Albertina در وین بی نظیر هستند. ایالت استیریا میزبان موزه بین‌المللی  Joanneum  با بیش از 4.5 میلیون شیء کلکسیونی در 12 منطقه است.  در شهر لینتز در ایالت اتریش علیا، موزه هنری منحصربه ‌فرد  Lentos  قرار گرفته که کلکسیونی از 1500 نقاشی، مجسمه و چیدمان، 1000 اثر روی کاغذ و 1200 عکس را در برگرفته است.

اتریش هر ساله حضور برجسته‌ای در Art Basel داشته است، که بزرگ ‌ترین نمایشگاه هنری بین‌المللی برای هنرهای مدرن و معاصر است. گالری های محلی، طیفی از هنرهای کلاسیک، مدرن و معاصر را پوشش می‌دهند که شامل مجسمه‌ها و نقاشی‌های بزرگ، نمایش های ویدئویی، چیدمان و اجراهای نمایشی هستند. 

گالری وین در حال گسترش است و با عنوان "قدرت زنان" شناخته می‌شود. برخی از مالکان جوان گالری در سال‌های اخیر، فضاهای جدیدی را در آن افتتاح کرده‌اند. این تاجران جوان متعهد، در حال استفاده از انرژی خود برای فعالیت‌های هنری و ایجاد نسل جدیدی از کلکسیونرها هستند. 

نمونه MQ

  منطقه  MuseumsQuartier  در وین یکی از 10 گالری هنری بزرگ جهان است. این منطقه دربرگیرنده بیش از 20 نهاد فرهنگی از موزه هنرهای مدرن لودویگ وین (MUMOK) و Kunsthalle گرفته تا Architekturzentrum Wien و موزه کودکان ZOOM است. بعلاوه، Tanzquartier Wien که در زمینه رقص معاصر تخصص دارد، در یک مجتمع 60000 متر مربعی قرار گرفته است. در منطقه 21، برندهای صنعت مد، کمپانی‌های چندرسانه‌ای، ایستگاه‌ها ی رادیویی و تلویزیونی و استودیوهای هنرمندان یافت می‌شوند. 

جوّ هنری 

اتریش مکان فوق‌العاده‌ای برای هنرمندان است چرا که اجاره ها نسبتاً پایین است، فرصت‌های اسپانسرینگ گسترده هستند، جو سیاسی مطلوب است و سیستم رفاهی کاملاً توسعه یافته است. آموزش در سطح عالی قرار دارد.  موسساتی نظیر دانشگاه هنرهای کاربردی   و آکادمی هنرهای زیبا  از مؤسسات شناخته شده جهانی هستند که مدرسین سطح بالا و دانشجویان بلندپروازی را جذب نموده اند.

آینده

مؤسسات و کمپانی‌های اتریشی نه تنها از سنت هنری و فرهنگی کهن این کشور سود می‌برند بلکه همچنین به آینده نیز متعهد هستند، مثل ارتباطی که بین هنر و فناوری وجود دارد.

 مرکز Ars Electronica Futurelab با شعار هنر، فناوری و جامعه تمرکز کرده است. در شکل هنری، آزمایشی، آنها کار خود را به عنوان نمای کلی سناریوهای آتی ممکن می بینند. فعالیت موفق  Ars Electronica Futurelab  به طور مستقیم با شرکای صنعتی، شرکت‌های خلاق و هنری همچنین دانشگاه و مؤسسات آموزشی ارتباط دارد. حضور هنرمندان و پژوهشگران بین‌المللی که با Ars Electronica Futurelab همکاری می‌کنند و به عنوان رزیدنت استودیو/آزمایشگاه فعالیت دارند، در این کار ضروری است. 

listen