Inhalt

بررسی اجمالی

Standard Content Module
تاریخچه پزشکی در سال 1951 در استان تیرول اتریش نگاشته شده است. در آنجا برای اولین بار پنی سیلین مقاوم به اسید توسط محققین کشف و تولید شد. امروزه حدود 190 میلیون بسته دارویی در سال در کارخانه های تولید داروی اتریش تولید می شود و این کشور یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان آنتی بیوتیک در جهان است. شرکت های زیست فناور اتریشی در زمینه توسعه واکسن و مواد داروئی جدید فعال در مقابل بیماری های مهلک در زمره پیشگامان جهان هستند. نرخ تحقیقات در این شرکت ها 21% است.
listen

بیوتکنولوژی یکی از "فناوری های کلیدی" و یکی از بخش‌های اصلی در حال رشد در جهان است. سرمایه ‌گذاری هایی در اتریش برای تقویت توسعه حوزه بیوتکنولوژی در حال انجام است. 

کمپانی‌های اتریشی در صنایع بیوتکنولوژی عمدتاً بر بیوتکنولوژی قرمز، یعنی پزشکی و داروسازی همچنین بر مولفه های فعال داروسازی، تشخیص و درمان‌های جدید متمرکز هستند. در حوزه بیوتکنولوژی سفید نیز کمپانی‌های اتریشی با محصولاتی مانند آنزیم‌ها و افزودنی های مواد غذایی حضور دارند.

اتریش مرکز علوم زیستی در اروپا به شمار می‌رود که در سطح جهان به عنوان یک منبع مهم از داروها، محصولات، فناوری ها و خدمات شناخته می‌شود. صنایع علوم زیستی در اتریش تنوع بسیاری دارند و شامل کمپانی‌های کوچک و متوسط همچنین برخی سازمان‌های چند ملیتی هستند که دفتر مرکزی و سایت تولیدی آنها در این کشور است. 

فاکتور بسیار جذاب در حیطه علوم زیستی در اتریش، سطح بالای همکاری میان تولیدکنندگان، تأمین کنندگان و خدمات دهندگان است، که همه آن‌ها در یک منطقه نسبتاً کوچک قرار گرفته‌اند و در نتیجه محصولات، "ساخت اتریش" خواهند بود.

عوامل موفقیت

سطح بالای نیروی کار اتریش، کیفیت برجسته شناخته شده سیستم آموزش اتریش و جایگاه بالای مراکز تحقیقاتی به همراه یک زیرساخت فوق‌العاده از فاکتورهای اساسی برای علوم زیستی در اتریش به شمار می‌روند. در کل این کشور، چندین پارک علمی، مرکز رشد و پروژه انتقال فناوری وجود دارند که از رشد صنایع ملی اطمینان حاصل می‌کنند و دامنه‌ ئی از شرکت‌های چند ملیتی شناخته شده را نیز جذب کرده‌اند.

پژوهش‌های سطح بالا در دانشگاه‌های اتریش از مهم ‌ترین منابع انتقال فناوری به شرکت ‌های جوانی است که تعداد آنها در صنایع علوم زیستی اتریش بسیار زیاد شده است. زیرساخت فوق‌العاده و نزدیکی به بازارهای در حال رشد در شرق می‌تواند بهترین شرایط را برای کمپانی‌های بیوتکنولوژی اتریش فراهم آورد. در وین، فعالیت‌های علمی بصورت متمرکز هستند و شرکت‌های تازه تأسیس و شرکت‌های شناخته شده در صنایع بیوتکنولوژی در این شهر مستقر هستند. همراه با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی، پتانسیل موجود در حیطه علوم زیستی نیز می‌تواند تا بیشترین سطح ممکن مورد استفاده قرار گیرد.

نقاط قوت برای آینده

نقاط قوت اتریش اختصاصاً مربوط به تحقیقات پیرامون واکسن‌ها و داروهای جدید برای درمان بیماری‌هایی که پیشتر غیر قابل درمان بوده‌اند همچنین کنترل پاتوژن ها و عفونت‌های کشنده می شوند.

کمپانی‌های اتریشی در حال انجام تحقیقاتی در حوزه بیماری‌های شناخته شده ناشی از سبک زندگی امروز مثل دیابت و سرطان هستند همچنین در حال توسعه داروهایی هستند که بتوانند با تغییرات جمعیت شناختی انطباق یابند.

تغییر الگو در صنایع مدرن بهداشت و درمان، برای آینده، روی دارو‌های اختصاصی تمرکز دارد که بیماران را به شکل فردی هدف قرار داده و هزینه‌های بهداشت و درمان را کاهش می‌دهند.

نمونه پیشرفت‌ها

یک کمپانی در وین، یک روش ایمونوتراپی را براساس یک آنتی بادی به‌وجودآورد است که دارای نشان داروهای کم کاربرد برای درمان نوروبلاستوما در کودکان است. این روش درمانی همراه با یک شبکه آکادمیک به وجودآمده است که دربرگیرنده مرکز تحقیقات سرطان کودکان سنت آنا در وین است.

یک کمپانی بیوتکنولوژی اتریشی، واکسن های اختصاصی را برای درمان بیماری‌های مزمن مثل آلزایمر، پارکینسون، تصلب شرائین و فشار خون در دیابت به وجود آورده است.

از سال 1909، قرص های شارکول اتریش در جهان با نام "Eucarbon" شناخته شده‌اند. علاوه بر پیشرفت‌های پیوسته و بهسازی محصولات، همکاری نزدیک با شرکای صادرکننده و تعهد به کار تیمی از دستورالعمل‌های موفقیت تولیدکننده بوده اند.

یک کمپانی خانوادگی بین‌المللی واقع در Korneuburg اتریش، متعهد به کمک به بهسازی رفاه عمومی از طریق توسعه، تحقیقات و معرفی محصولات نوآور در حیطه زیباشناسی پوست است. این کمپانی از سردمداران جهانی است و محصولات خود را در 110 کشور به فروش می‌رساند. 

یک شرکت تازه تأسیس مرتبط با فناوری پزشکی واقع در وین، روشی برای آنالیز تصویری به ‌وجودآورده که با استفاده از تلفن همراه می‌تواند بیماری‌های پوست را تشخیص دهد. عکس ها با یک پایگاه داده روی وب مقایسه خواهند شد تا آزمایشات و هزینه‌ها را کاهش داده و در عین حال، سرعت تولید داروها را سرعت بخشند.