Inhalt

بررسي اجمالي

Standard Content Module
آموزش مناسب، آگاهی کیفی و مهارت فنی، همکاری گسترده و میل به ایجاد طرح های بی نظیر از جمله عواملی هستند که اتریش را در کانون توجه صنعت مبلمان و طراحی داخلی قرار می دهند. از مبلمان چوبی مورد تقاضا در سراسر دنیا گرفته تا ظروف رومیزی و سیستم های نورپردازی دارای کنترل نرم افزاری: امروزه بخش مبلمان و طراحی داخلی اتریش با موفقیت های پیشگامان اوایل صده بیستم از لحاظ طراحی و کیفیت پیوند خورده و آن رسوم بی نظیر را با منابع خود ادامه می دهد. 
listen

این صنعت شامل مبلمان، نور، لوازم سفره و منسوجات خانگی است. صنعت مبلمان اتریش شامل 3200 کمپانی است که عمدتاً سازندگان و نجاران را شامل می‌شود. میزان کمک آن به خروجی اقتصادی کشور، با 0.7%، در سطح اروپا تنها از کشورهای بالتیک پایین‌تر است و در میان کشورهای اروپای غربی، بالاترین نرخ را دارد.

اتریش در سال‌های اخیر طراحان و تولیدکنندگان مبلمان بسیاری را به خود دیده است که هم‌اکنون در جهان در رده‌های برتر هستند. این مشابه اوایل قرن بیستم است، زمانی که Wiener Werkstätte توجه جهانیان را به خود جلب کرد. همانند گذشته، اتریش می‌تواند با آخرین روند‌های نوآوری همگام شود.

مبلمان، لوازم سفره و نور اتریش توجه زیادی را در سطح جهان به خود معطوف کرده است. کسب برترین جوایز طراحی، یعنی iF Gold Award، Red Dot Award و German Design Award، نشانه‌ای است از تصویر فوق‌العاده این صنعت.

با قطب نمای ارزشی "ساخت اتریش"، صنعت دکوراسیون داخلی این کشور، استانداردهایی را برای کیفیت بالا، صنعتگری با سابقه، دقت مدرن مهندسی و مسئولیت‌پذیری زیست‌محیطی در طراحی مبلمان به‌وجود آورده است که از طریق جنبش‌های هنری در اتریش شکل گرفته اند.

طراحی در اتریش

اتریش کشوری با صنعتگری فوق‌العاده، محصولات با کیفیت و الهامات متنوع است و در نتیجه هر چیزی که برای یک طراحی مناسب لازم باشد را در اختیار دارد. روندهای بین‌المللی توسط طراحان اتریشی جذب می‌شوند و علاوه بر آن، الهامات منطقه‌ای نیز اهمیت دارند و این مسئله باعث می‌شود طراحی اتریش منحصربه‌فرد گردد.

نمونه مبلمان اداری

جریان‌های کاری و ساختارهای سازمانی در عصر مدرن به سرعت در حال تغییر هستند. ادارات انعطاف‌پذیر، مناطق کار متفاوت، فضاهای باز به همراه فضاهای استراحت و تجدید قوا می‌توانند در مفاهیم محیط کار مدرن اهمیت داشته باشند. تأمین کنندگان اتریشی مبلمان اداری در خط مقدم این حوزه هستند و به آن جهت می‌دهند. یکی از کمپانی‌های برتر بین‌المللی اتریش با قدمتی 225 ساله، طراحی نوآور و برتر در 80 منطقه از 37 کشور جهان است.

اکودیزاین

اکودیزاین (که همچنین با عنوان طراحی اکولوژیکی یا طراحی پایدار نیز شناخته می‌شود)، در اتریش یک رشته طراحی بسیار مهم است که نقش اساسی در طراحی مبلمان دارد. هدف از اکودیزاین حداکثرسازی سود برای همه عاملان با حداقل اثرگذاری روی محیط زیست و تحت شرایط منصفانه اجتماعی با استفاده هوشمندانه از منابع موجود است.

به عنوان نمونه، شرکت پیشگام بازار در حوزه طراحی اکولوژیکی مبلمان، دارای 74 هکتار زمین‌های جنگلی متعلق به خود است. محصولات این شرکت که تلفیقی از صنعتگری سنتی با تکنولوژی نوآورانه هستند، انحصارأ در اتریش تولید شده و کمپانی، کنترل همه فرآیند ارزش افزوده، از درختان تا محصول نهایی مبلمان، را در اختیار دارد.

خود-گردانی

توانایی‌های ذاتی صنعت مبلمان و دکوراسیون داخلی اتریش شامل دانش فنی هستند که نیازمند تحقیقات و توسعه گسترده است. به این ترتیب، فرآیندهای بیشتری در بخش مبلمان در حال تبدیل شدن به فرآیندهای اتوماتیک هستند. دستگاه ها می‌توانند از طریق حسگرها و الگوریتم ها یاد بگیرند که فعالیت‌های خود را با خواست مالکین تطبیق دهند. اختصاصاً، تأمین کنندگان محصولات نوری و آشپزخانه، پیشرفت‌های خیره کننده ئی در بازار داشته‌اند. 

آموزش

آموزش نقش مهمی در صنعت طراحی داخلی ایفا می‌کند. بیش از 60% طراحان دارای مدارک آکادمیک (دانشگاه یا مؤسسات) هستند.

 مؤسسه طراحی  در دانشگاه هنرهای کاربردی  وین یکی از مهم‌ ترین سازمان‌های آموزشی در اروپا است که شبکه ملی و بین‌المللی طراحی را در وین تقویت کرده است. این برنامه با انتقال دانش در گروه‌های کوچک و ارتباطات گسترده در میان مدرسین و دانشجویان، گزینش آزادانه و تجربی پروژه‌ها همچنین کارگاه‌ها و سخنرانی‌ها توسط متخصصین ملی و بین‌المللی، همراه است.