Inhalt

بررسي اجمالي

Standard Content Module
غذاهای اتریشی از محصولات لبنی گرفته تا نان یا سوسیس به 180 کشور صادر می گردند. بزرگ ترین تولید کننده نوشابه های انرژی زا در جهان اتریشی است. اتریش همچنین در زمینه تولید مربا، پنیر نرم و چای یخی در عرصه بین المللی مطرح است. در فرهنگ قهوه خانه ئی وین، تعداد کثیری کیک و کلوچه خوشمزه وجود دارد که در سراسر دنیا از محبوبیت برخوردارند؛ پنیر آلپاین تیرولی و روغن تخم کدو حلوایی استان اشتایرمارک از جمله محصولات محافظت شده منطقه ئی اروپا هستند.
listen

علاوه‌ بر نوشیدنی‌های انرژی زا، لیموناد و یخ-چای، "امپراتوری‌های صادراتی" بخش مواد غذایی و نوشیدنی اتریش شامل شیرینی، نان فانتزی و گروه‌های تخصصی دیگر است. از زمان پیوستن به اتحادیه اروپا در سال 1995، صادرات محصولات غذایی بیش از 500% افزایش پیدا کرده است. چیزی که برای تولیدکنندگان اتریشی اهمیت ویژه‌ای دارد، تنوع منطقی محصولات و پایداری در تولید است. 

از یک طرف، کمپانی‌های باسابقه ئی وجود دارند که تجربه زیادی در اتریش دارند، از طرف دیگر کمپانی‌های تازه‌ کار و تازه تأسیس هستند که ایده‌های متعلق به خود را دارند و به فرهنگ فوق‌العاده آشپزی کشور پیوسته‌اند. بسیاری از کمپانی‌های اتریشی، شرکت‌های کوچک و متوسط هستند. این مسئله امکان تمرکز قوی‌تر روی مشتریان و تمرکز ویژه روی کیفیت محصولات را به دست می‌دهد. بعلاوه، کمپانی‌های اتریشی کاملاً روی منشأ منطقه‌ ئی و مسائل سلامت تمرکز دارند.

قدمت و موفقیت بین‌المللی

صنعت نوشیدنی و مواد غذایی اتریش شامل کمپانی‌های بسیاری است که تاریخ آنها به قرن نوزدهم باز می‌گردد. نوآوری‌های موفق و پرقدمت، وجهه مناسبی را به عنوان تأمین‌کننده محصولات با کیفیت به کشور اتریش داده‌اند. 

یکی از کمپانی‌های اتریشی، توسعه دهنده، تولیدکننده، تصفیه کننده و بازاریاب مواد غذایی و نوشیدنی‌های با کیفیت، پایدار و غیرمنجمد، دارای سابقه ئی 160 ساله است، مانند یک شرکت فامیلی اتریشی دیگر که آبمیوه، یخ-چای و چای خود را امروزه به 70 کشور جهان صادر می‌کند. 

در حدود 70% از سهم صادرات مربوط به شرکتی است که به طور کامل به تولید ادویه جات می‌پردازد و ریشه فعالیت آن به آسیاب فلفل در سال 1881 برمی گردد. همچنین کمپانی پیشگام بازار اتریش در زمینه مربا و عسل، که امروزه 300 کارمند دارد، از یک کارخانه قدیمی "کمپوت میوه" به ‌وجود آمده است.

کلوچه‌های فندقی یکی از کمپانی‌های باسابقه اتریشی در سراسر جهان شناخته شده هستند و این شرکت علامت کلیسای سنت اشتفان در وین، مکان تأسیس کمپانی را روی بسته‌بندی خود نقش نموده است. حتی امروز نیز این محصول در پایتخت تولید می‌شود. 

تعریف مجددی از نوشیدنی

با یک مفهوم بازاریابی منحصربه ‌فرد، یک شرکت تولید نوشیدنی انرژی زا در اتریش، تحت تأثیر نوشیدنی‌های پرمصرف شرق دور، برای عرضه محصول به همه جهان تاسیس شد. از دهه 80، این شرکت محصولی تخصصی را عرضه کرده که در 170 کشور در سراسر جهان مصرف می‌شود. 

دامنه نوشیدنی‌های انرژی زا به کمپانی اتریشی دیگری نیز رسیده که محصولاتی طبیعی و سازگار با محیط زیست را از چای سبز تولید می کند. این نوشیدنی‌ها فاقد لاکتوز و گلوتن بوده، سازگار با "محیط زیست" و مورد تأیید برای مصرف گیاه خواران هستند.

یک نوشیدنی بدون الکل دریائی در کشور اتریش تولید می‌شود که با موفقیت جهانی همراه بوده است. در بزرگ ‌ترین نمایشگاه مواد غذایی، ANUGA Köln، جایزه "taste15" به‌عنوان نوآوری برتر سال 2015 به آن اعطا شد.

لذت بردن همراه با آگاهی

آینده تغییراتی را در رفتار مشتریان در زمینه صنعت غذا و نوشیدنی به ‌وجودمی‌آورد که کمپانی‌های اتریشی از هم‌اکنون آماده آن هستند. آنها دارای طراحی انعطاف پذیر محصول هستند؛ بسیاری از این محصولات به شکل عمده تولید نمی‌شوند، بلکه به شکل سفارشی برای بازارهای خاص عرضه می‌گردند و این مسئله منجر به تسهیل تطابق بهینه با پیشرفت‌های جدید خواهد شد. محصولات اتریشی در حوزه‌های محصولات ارگانیک، مواد غذایی اصلی و محصولات غذایی اختصاصی، از پیشگامان آینده هستند. 

مشتریان انتظار محصولات سالم، طبیعی و خوشمزه بدون افزودنی های شیمیایی را دارند. در نتیجه، پیگیری کامل زنجیره تولید اهمیت بسیاری دارد. مثلأ، تأییدیه AMA برای شیر و محصولات لبنی در کل زنجیره تولید از شیر خام تا شیر خوراکی و محصولات لبنی در جهت تضمین کیفیت و تعیین استانداردهای بالاتر از شاخص‌های تعریف شده در قانون، اعطا شده است.

دامنه گسترده محصولات منطقه‌ ئی ارائه شده توسط صنعت مواد غذایی اتریش کمک زیادی به محافظت از محیط زیست نموده است. در وهله اول، تولیدکنندگان توجه زیادی به حفظ قلمروی زیستی و آب‌های پاک دارند و پس از آن، مسیرهای کوتاه حمل‌ونقل باعث کاهش انتشار آلایندگی می شوند.

موضوع مهم دیگر، رژیم غذایی سالم است. روندهایی در جهت محصولات گیاه خواری، توجه به رژیم غذایی کم چرب، شیرینی کمتر و محصولات ارگانیک بیشتر، می توانند فرصت جدیدی برای کمپانی‌های مواد غذایی اتریش باشند. 

همچنین، شیوه‌های جدید بسته‌بندی نیز مورد بحث هستند. برای مثال، در یک کمپانی تولید نوشیدنی انرژی زای اتریشی، محصول را در یک ورقه کاغذی می‌ریزند؛ این ورق کاغذی که نوعی از بسته بندی است از نظر زیست محیطی بسیار بهتر از قوطی‌های آلومینیومی است.

listen