Inhalt

بررسي اجمالي

Standard Content Module
محصولات شرکت های فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات اتریش در سطح جهانی جزء برترین ها هستند. طیف این محصولات وسیع بوده و از اتوماسیون تا توسعه نرم افزار را در بر می گیرد. برای مثال، در داخل هر تلفن هوشمند انبوهی از تخصص اتریشی نهفته است، دیسک های SSD، سنسورها و قطعات NFC. اکثر سیستم های دسترسی برای فضاهای باز از قبیل بالابرهای اسکی، استادیوم های ورزشی یا فرودگاه ها نیز "ساخت اتریش" هستند.
listen

اتریش در زمینه فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات (ICT) پیشگام است و جایگاه بالایی در این حوزه دارد. بسیاری از سازمان‌های بزرگ بین‌المللی را می‌توان در اینجا یافت و شرکت‌های اتریشی نقش مهمی در بازار جهانی فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات ایفا می‌کنند. در کشور اتریش، تحقیقات گسترده در زمینه‌های تکنولوژیکی توسط بخش دولتی، تحت پشتیبانی برنامه‌های بودجه بندی و یک سیستم مالیاتی مناسب قرار دارد. در حدود 290000 کارمند دانش آموخته در این بخش در اتریش کار می‌کنند.  

تحقیقات  

تحقیقات و توسعه، زیربنای موفقیت صنعت فناوری‌اطلاعات و ارتباطات هستند. آژانس گسترش تحقیقات اتریش (FFG)، این کشور را یکی از سه کشور برتر در زمینه تحقیقات ICT در اروپا می‌داند. برای مثال، در تولید تراشه، سهم تحقیقات و توسعه 15-20% است. کمپانی‌های ICT در اتریش عملکرد خوبی در چارچوب برنامه‌های اتحادیه اروپا دارند.  

همچنین تحقیقات کمپانی‌ها، تحت پشتیبانی برنامه‌های هدفمند سوبسید دولتی، مانند برنامه حمایتی "ICT آینده" قرار دارند. بیشتر تحقیقات ICT در مراکز پژوهشی انجام می‌شوند که در آنها کمپانی‌ها و مؤسسات آکادمیک بر روی برنامه‌های تحقیقاتی مشترک کار می‌کنند. 

کمپانی ها  

در حدود یک سوم از کمپانی‌های اتریش در بخش ICT کمتر از ده نفر کارمند دارند. بزرگ ‌ترین خدمات دهنده IT در اتریش، بیش از 100 دفتر در حدود 30 کشور جهان دارد. برای بیش از 45 سال، این کمپانی خدمات تخصصی IT را در حوزه مرکز داده‌ها، برنامه‌های کاربردی یکپارچه، برونسپاری فرآیند تجاری، محصولات بانک و بیمه، مشاوره IT و راهکارهای صنعتی برای مشتریان داخلی و خارجی، ارائه کرده است.  

یک تأمین‌کننده پیشرو در زمینه سیستم‌های لجستیک و اتوماتیک در اتریش وجود دارد. از 1969، این کمپانی به ارائه راهکارهای لجستیک درون- سازمانی در سراسر جهان پرداخته است که از تکنولوژی‌های کوچک تسمه نقاله تا مراکز لجستیک بزرگ را در بر می‌گیرد.  

هوشمند و ایمن  

صنعت ICT اتریش توجه زیادی به محصولات هوشمند و پایدار دارد. نمونه‌های آن شامل "شهر هوشمند وین" و پروژه‌های هوشمند حمل و نقل در کمپانی‌های اتریشی هستند.  

پیشگام بازار جهانی تکنولوژی‌های بازشناسی رادیو فرکانسی (RFID) و ارتباط میدان نزدیک (NFC) در اتریش قرار دارد. این کمپانی، علاوه بر موارد دیگر، روی کارکردهای حوزه " شهر هوشمند" و به خصوص بهینه ‌سازی ترافیک، تمرکز دارد. مولفه های نوآورانه نیمه رسانا و سیستم‌های بدون کنتاکت ورودی و خروجی مربوطه برای استفاده آسان‌ تر از حمل و نقل عمومی و در نتیجه کمک به موضوع "حمل‌ونقل سبز" به‌وجودآمده اند.  

امنیت و الزامات امنیتی نیز نقش مهمی را در بخش ICT ایفا می‌کنند. از جمله در زمینه زندگی در محیط‌ های شهری، چالش‌های بسیاری برای آینده وجود خواهد داشت. سیستم‌های گرافیکی، انتشار آلودگی، امنیت داده‌ها، امنیت فردی، و امنیت معیشت: همه این بخش‌ها نیازمند محصولات و خدمات نوآورانه صنعت ICT هستند.