Inhalt

بررسي اجمالي

Standard Content Module
بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) نقش عمده ئی در اتریش دارد. تقریبا تمام خانه ها در اتریش دارای یک تلفن همراه بوده و تقریبا 40% آنها در تلفن های هوشمند خود فقط از باند پهن استفاده می کنند. اما اتریشی ها تنها در زمینه کاربری جزء بالاترین ها نیستند. اقتصاد اتریش سهم چشمگیری در تولید تلفن های هوشمند و تبلت دارد. قطعات متعددی از قبیل مدارهای چاپی، سنسورها یا بلندگوهای ریز در اتریش توسعه داده شده و ساخته می شوند.
listen

بازار مخابرات در اتریش می‌تواند به سه حوزه زیر تقسیم شود:

  • حامل (اپراتور شبکه مخابرات)
  • ارائه دهنده خدمات (تأمین‌کننده خدمات، اپراتورهای شبکه مجازی موبایل)
  • تأمین‌کننده (سازنده تجهیزات مخابراتی، مانند تلفن‌های همراه و قطعات آن)
 

علاوه بر محصولات، سیستم‌ها، قطعات و خدمات ارائه شده توسط صنعت بطور مستقیم، کمپانی‌های بخش تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات (ICT) حجم قابل ملاحظه‌ ئی از ارزش افزوده را بوجود می‌آورند. حمایت و پشتیبانی از تحقیقات و توسعه دارای قدمت طولانی در اتریش است و به نوآوری‌های رقابتی کمک می‌کند که در سطح بین‌المللی شناخته شده هستند.  

کمپانی پیشگام تأمین خدمات مخابراتی در کشور اتریش دارای بیش از 5.4 میلیون مشترک تلفن همراه و 2.3 میلیون مشتری تلفن ثابت است و شبکه‌های خود را در هر دو حوزه اداره می‌کند. این کمپانی مجموعاً در هشت کشور اروپای مرکزی و شرقی فعالیت می‌کند.  

نمونه تلفن‌های هوشمند  

یک کمپانی اتریشی، تأمین‌کننده مدارات مجتمع چاپی برای هشت شرکت از 10 شرکت بزرگ تلفن‌های همراه است. فعالیت‌های تحقیقات و توسعه عمدتاً در اتریش انجام می‌شود. تجهیزات تولید در اتریش، چین، هند و کره مستقر هستند. 

در کشور اتریش، یک مرکز پژوهشی برای تأمین سیستم‌های شناسایی بدون کنتاکت برای یک سازمان بین‌المللی وجود دارد. آنها در حال ارائه نیمه رسانه‌های رادیویی برای RFID (بازشناسی فرکانس رادیویی)، برچسب ها و تگ های هوشمند، کارت‌های هوشمند، NFC (ارتباط میدان نزدیک) و MIFARE هستند. آی سی های NFC تولید شده در اتریش در تلفن‌های هوشمند و تبلت ها کاربرد دارند. مولفه های NFC ساخت اتریش در بیش از 150 دستگاه الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

اسپیکرهای مینیاتوری تولید شده توسط یکی از پیشگامان بازار و تکنولوژی در اتریش، از ایجاد صدای مناسب در هنگام تماس گرفتن با تلفن و پخش موسیقی و ویدئو اطمینان حاصل می‌کنند. شناخته‌شده ترین تولیدکنندگان نیز از اسپیکرهای ساخت اتریش برای محصولات خود استفاده می‌کنند.

دانش اتریش در مورد نور و مدیریت روشنایی امکان تولید دستگاه‌های قدرتمندی را با مصرف باتری بسیار پایین می‌دهد. یک کمپانی اتریشی، پیشگام بازار حسگرهای نوری است و همه تولیدکنندگان برتر تلفن‌های هوشمند را تأمین می‌کند. تحقیقات، توسعه و ساخت این مؤلفه‌ها در ایالت استیریا در جنوب اتریش انجام می‌شود.  

مواد پوششی که برای کارکرد صفحه‌های نمایشگر ضروری هستند و تجهیزات کارخانه برای تولید لایه های نیمه رسانا توسط یک کمپانی در ایالت تیرول عرضه می‌شوند که دارای سایت تولیدی در 10 کشور است.  

کوچک‌ ترین اسپیکر جهان بر اساس تکنولوژی MEMS در اتریش تولید می‌شود. این کمپانی همچنین به تولید تقویت‌کننده تراشه های NFC، حسگرهای حرکتی و میکروفن هایی می‌پردازد که نویز را می گیرند.  

امنیت و مسئولیت‌پذیری  

تأمین کنندگان تکنولوژی که بیشتر تبادل اطلاعات اقتصادی، سیاسی و خصوصی را انجام می‌دهند می‌بایست توجهی ویژه‌ به امنیت محصولات، راهکارها و خدمات خود داشته باشند. مسئولیت ‌پذیری در شرکت‌های صنعتی اتریش از طریق توسعه نوآوری حاصل می‌شود.  

صنعت مخابرات کمک زیادی به صرفه‌ جویی در انرژی می‌نماید. برای مثال، این صنعت امکان کنترل هوشمند شبکه برق (گریدهای هوشمند) را می‌دهد و انتشار دی‌اکسید کربن را به واسطه ایجاد شبکه‌ ئی از شیوه های حمل ‌ونقل یا ایجاد امکان ملاقات‌های مجازی کاهش می‌دهد.  

با این حال، تولید، استفاده و انهدام تجهیزات مخابراتی نیز اثرات منفی زیست‌محیطی قابل ملاحظه‌ ئی دارد. این می تواند مربوط به مصرف بالای انرژی و اثرات منفی زیست ‌محیطی تولید و مصرف برق در طول فعالیت یا بازیافت نادرست در انهدام مواد اولیه باشد: این صنعت پتانسیل بالایی برای بهسازی در این حوزه دارد.  

5G برای آینده  

کمپانی ها در حال حرکت به سمت توسعه تکنولوژی‌های کلیدی برای استاندارد ارتباطی جدید 5G هستند. شرایط جدید سرعت داده ها، ظرفیت، تأخیر و مصرف انرژی امکان پیاده سازی دامنه گسترده‌ ئی از خدمات را در نسل بعد می‌دهد و بازارهای جدیدی را می‌گشاید. آن‌ها شامل واقعیت مجازی، اتومبیل‌های خودران، پزشکی از راه دور، اینترنت اشیا و بسیاری دیگر هستند.