Inhalt

بررسي اجمالي

Standard Content Module
 "شراب اتریشی" در سراسر دنیا یک برند شناخته شده و ضامن کیفیت و یک محصول برتر است. شراب میوه ئی زردآلوی اتریشی از دیرباز از کشورهای بسیاری در سراسر جهان تقاضا داشته است. کشت و زرع در این کشور صرفا سنتی نیست؛ بسیاری از پیشه ها بسیار نوآورانه هستند. برای مثال، تولیدکنندگان آبجو و نوشیدنی های الکلی اتریش بیش از 1000 نوع نوشیدنی مختلف و ودکا با کیفیت ممتاز جهانی تولید می کنند.
listen

در کشور اتریش، تولید انبوه صورت نمی‌گیرد، بلکه محصولات سفارشی تولید می‌شوند. مسئول این کار، تعداد بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط با کیفیت هستند. اکثریت 9000 کمپانی تولید شراب در اتریش، شرکت‌های کوچک خانوادگی هستند که معمولاً سه نسل در کنار هم در آنها کار می‌کنند.

 تقطیر آبجو دارای تاریخچه‌ ئی طولانی در کشور اتریش است. برخی از کمپانی‌ها، انحصار بازار لیکور را از قرن هجدهم در اختیار دارند. در حدود دو دهه گذشته، شاهد حضور تعداد زیادی از کمپانی‌های کوچک بعنوان تولیدکننده حرفه ئی شراب بوده‌ایم که در تلاش برای ساخت فرهنگ برند جدیدی هستند.

 روند حرکت جهانی به سمت صنعت آبجو در کشور اتریش قابل ملاحظه است و محصولات خلاقانه و منحصربه‌ فردی در این کشور تولید می‌شوند. آبجوی اتریشی در سطح جهان به دلیل گیرایی شناخته شده است.

 کیفیت

 مشروبات و شراب شیرین اتریش در سراسر جهان شهرت دارند. کیفیت آنها بر اساس قوانین سختگیرانه شراب در این کشور کنترل می‌شود. با کمک صادرات، مثلأ به آسیا، بازار شراب اتریش (ÖWM) مشتریان بین‌المللی بیشتر و بیشتری را جذب کرده است.

 ماهیت متمایز شراب اتریش ، نتیجه ترکیب مساعد تاکستان های بزرگ، سنت شراب سازی متعلق به زمان روم باستان و تولیدکنندگان پرشور است.

 گنجینه حقیقی را می‌توان در تنوع انگور بومی از زمان های بسیار دور دانست، که مطمئناً سرآمد آنها Grüner Veltliner است. انگورهای Veltliner اتریش به اعتقاد بیشتر منتقدین و مجلات شراب شناسی، بهترین شراب سفید جهان را به دست می‌دهند.

 لیکور محبوب ساخت اتریش از بهترین‌های موجود در جهان است. اتریش کشوری با تنوع بالای درختان میوه است و در نتیجه زمینه مساعدی برای لیکورهای میوه ئی بوجود می آورد.

تولیدکنندگان شراب، آبجو و لیکور در اتریش، در حال ساخت بازارهای فروش بین‌المللی و پشتیبانی گسترده از آنها هستند. محصولات سفارشیِ سطح بالای آنها در بازارهای جهانی موفقیت زیادی کسب کرده اند.

پایداری

پایداری برای سال‌ها موضوع مهمی در صنعت شراب، آبجو و لیکور بوده است. زراعت انگور شکل بسیار مهمی از کشاورزی است، چرا که نیاز به محافظت از محصول و همچنین مواد مراقبت از گیاهان، کود و هزینه‌های بالای ماشین‌آلات، انرژی و آبیاری دارد. با این حال، 10% از همه تاکستان های اتریش هم‌اکنون براساس خط ‌مشی‌های کشاورزی ارگانیک فعالیت می‌کنند. به علاوه، کشت گیاهان اصلاح ژنتیکی شده، عموماً ممنوع است.

هدف از زراعت انگور، بقای منابع و آلایندگی پایین است. این امر شامل زنجیره های پردازش و توزیع می‌شود. یک روند حرکتی به سمت شراب نارنجی و شراب خام نیز مشاهده می‌شود. در نتیجه، تبدیل شراب به انواع ارگانیک، دمتر و نارنجی یک موضوع مهم برای آینده این صنعت است.

listen