Inhalt

بررسي اجمالي

Standard Content Module
در پس هر یک از آجرهای لگو (برند Lego) تخصص اتریشی نهفته است. زیرا شرکت لگو برای تولید قطعات پلاستیکی خود از ماشین آلات تزریق پلاستیک ساخت اتریش استفاده می کند و هر کسی که در بزرگ ترین هواپیمای مسافری جهان یعنی A380 سوار شده باشد می تواند با نگاهی بر بدنه اصلی و بال ها ساخت اتریش را مشاهده کند. بخش صنایع مواد شیمیایی و پلاستیکی تنها دو نمونه حضور قوی شرکت های اتریشی در بازار هستند که دارای نرخ صادرات حدود 70% می باشند. بسیاری از شرکت ها، بنگاه هائی قدیمی هستند که از جمله پیشگامان جهان بوده و در زمینه موفقیت و نوآوری نیز پیشرو هستند. و این روند مثبت در صنایع مواد شیمیایی و پلاستیکی اتریش همچنان ادامه دارد. این مسئله از طریق آموزش بالای پرسنل و میزان بالای تحقیقات تحقق می یابد - دوازده درصد در بخش دارو!
listen

صنعت پلاستیک اتریش، کل زنجیره ارزشی پلاستیک ها را در بر می‌گیرد، از مواد خام تا محصول که شامل موارد زیر است:

  • تولید مواد خام
  • مهندسی پلاستیک
  • ابزار و قالب‌گیری
  • پردازش پلاستیک
  • خدمات مرتبط با پلاستیک
  • مراکز تحقیقاتی و آموزشی مرتبط با پلاستیک

یک خوشه منطقه‌ای مرتبط با پلاستیک در کشور اتریش امکان همکاری نزدیک میان بخش‌های مختلف تکنولوژی، توسعه و آموزش را فراهم می کند.  در میان کمپانی‌های حاضر در این صنعت می‌توانیم هم بازیگران جهانی و هم پیشگامان حوزه‌های تخصصی را مشاهده کنیم که محصولات پایدار خود را با بالاترین کیفیت به مشتریان عرضه می‌کنند.

شیمی امکان نوآوری‌هایی را در تولیدات پایین دستی فراهم کرده است. صنعت پلاستیک یک صنعت میانی است که دارای ارتباطات زیادی با بسیاری از حوزه‌های دیگر مانند مکاترونیک، فناوری اطلاعات، تکنولوژی پزشکی و خودروسازی است. ارتباطات صحیح با مشتریان می‌تواند دستورالعمل موفقیت در صنعت اتریش باشد، صنعتی که از نظر قابلیت اطمینان زبانزد است.

مورد استفاده جهانی

صنعت شیمی و پلاستیک اتریش در سطح بین‌المللی فعال است. به عنوان نمونه، چندین سال است که مرکز تحقیقات جهانی یک کمپانی دانمارکی در پارک شیمی در شهر لینتز ایالت اتریش علیا قرار گرفته است. در آنجا، 350 کارمند در حال تحقیقات روی مواد آینده هستند. اتریش دارای یک کمپانی پیشرو جهانی در زمینه مواد شیمیایی و متالوژی است که دفاتر مرکزی آن در کانادا، اسلوونی، ژاپن و چین قرار گرفته‌اند. این کمپانی در 1898 تأسیس شده و یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های تولید کالاهای مصرفی، در بسته‌بندی های خود از محصولات یک شرکت تولید پلاستیک و بسته‌بندی اتریشی استفاده می‌کند.

همکاری برای دستیابی به راهکارهای بهینه

شرکت‌های تولید پلاستیک اتریش قابلیت‌های ویژه‌ای برای همکاری دارند. آن‌ها به صورت گروهی با شرکای تحقیقاتی دانشگاهی و غیردانشگاهی خود روی موضوعات موجود کار می‌کنند. طرح "پلاستیک‌های هوشمند" یک شبکه دانش و خدمات حرفه‌ای برای پروژه‌ها در سطح میانی بخش‌های مکاترونیک، پلاستیک و طراحی است. 17 شریک از عضویت خود در پلت فرم همکاری و نوآوری منتفع می شوند. سایر زمینه‌های همکاری مربوط به موضوعات ساخت سازه های سبک وزن و محصولات بهینه و انعطاف‌پذیر است. خوشه تولید پلاستیک، به عنوان شبکه ای در اتریش علیا و کشورهای همسایه، فعالیت گسترده‌ای در زمینه بیوپلاستیک دارد.

آموزش برتر

مهندسی قدرتمند، منجر به افزایش توان رقابت صنعت شیمی و پلاستیک اتریش شده است. سیستم آموزشی دوگانه دربرگیرندة کارآموزی، مدلی برای بسیاری از کشورهای دیگر بوده است. بعلاوه، دانشکده‌های فنی و مؤسسات عالی تکنولوژی نیز با تمرکز روی پلاستیک وجود دارند، به طوری که مدرک رشته مهندسی پلاستیک در دانشگاه های Montanuniversität Leoben و Johannes-Kepler اعطا می شود.

دورنمای زیست‌محیطی

"مراقبت مسئولانه" یک طرح داوطلبانه جهانی برای صنایع مواد شیمیایی در جهت بهسازی سلامت، ایمنی و شرایط محیط زیست است. اتریش اولین کشوری است که در آن، بررسی سازگاری با خط مشی های RC انجام شده است. حضور حسابرسان خارجی در کمپانی‌های اتریشی یک الزام است. در نتیجه، اتریش جایگاه منحصر به فردی در اروپا دارد.

در بسیاری از برنامه های کاربردی، پلاستیک می‌تواند بطور قابل ملاحظه ئی در میزان منابع و انرژی مورد نیاز برای تولید صرفه‌جویی کند. توسعه پیوسته در حرکت به سوی محصولات پلاستیکی سبک وزن به این امر کمک می‌کند که تنها حجمی از مواد مورد استفاده قرار گیرد که برای عملکرد محصول ضروری باشد.

صنعت شیمی در اتریش دارای پایگاه مواد خام بیوژنی توانمندی است. از جمله، خوشه پلاستیک توجه زیادی به این موضوع دارد. در تولید بیودیزل در اتریش، حدود 40 درصد از منابع استفاده شده از رژیم مدیریت زباله است. این یک رتبه جهانی در سطح بین المللی است. و نکته دیگری روشن می کند که صنعت در برابر آینده مسئول است: اتریش این کار را بدون استفاده از روغن پالم انجام می دهد.

listen