Inhalt

بررسي اجمالي

Standard Content Module
نزدیک به 480 شرکت فعال در حوزه فناوری های پزشکی در اتریش وجود دارد. این شرکت ها سالانه بیش از هفت میلیارد یورو گردش مالی داشته و بخش مهم و محوری بین المللی از اقتصاد اتریش هستند. علاوه بر شرکت های قدیمی و موفق جهانی، کارهای جدید قابل توجهی نیز، بعنوان مثال در حوزه پردازش داده های خدمات درمانی، شکل گرفته است.
listen

فنّاوری‌های پزشکی و تکنولوژی‌های مرتبط همیشه از بخش‌های مهم صنایع علوم زیستی در اتریش بوده اند. فعالیت‌های این صنعت بسیار متنوع هستند، از تست قند خون تا ویلچر، از سی تی اسکن تا سرنگ. کمپانی‌های اتریشی با تکنولوژی و مواد دارویی همچنین مهندسی و خدمات آن در جهان شناخته شده هستند. 

در هر صنعتی که مشمول تخصص و نوآوری باشد، مشتریان سراسر جهان می‌توانند از ساختارهای تحقیقاتی و اطلاعاتی شرکای اتریشی بهره ببرند. با این حال در مورد سرویس‌های سلامت، اتریش پیشرفت‌های زیادی در زمینه عمل های جراحی، توان‌بخشی، پزشکی پیشگیرانه و رفاه داشته است.

دانش تخصصی

تکنولوژی پزشکی نقش برجسته‌ای در صنعت دارد. تأمین کنندگان آن شامل کمپانی‌هایی هستند که روی سنجشگرهای ECG یا EEG تمرکز کرده‌اند. بسیاری از کمپانی‌های تکنولوژی دارویی در توسعه و ارائه نرم‌افزار مربوط به داروها، پزشکی از راه دور و بهداشت و درمان الکتریکی تخصص دارند. برای نمونه، محصولات کمپانی ها شامل محصولات نرم‌افزاری است که به متخصصین بالینی امکان تعیین موقعیت و کنترل بیماران را به طور همزمان می‌دهند، مثلاً سیستم‌های فوریت‌های پزشکی برای بیماران دارای اختلالات ذهنی.

دانشمندان و صنایع اتریشی در خط مقدم پیشرفت‌های کنونی در حوزه عکس برداری رزونانس مغناطیسی (MRI) و سونوگرافی قرار دارند. آن‌ها محصولات عکس‌برداری تشخیصی و جریان کار کلینیکی مبتنی بر آی تی همچنین سیستم‌های گرفتن و پردازش عکس‌ در مراکز بهداشت و درمان و بیمارستان ها را توسعه داده‌اند.

تخصص در زمینه محصولات پزشکی

یکی از تأمین کنندگان اصلی تکنولوژی‌ها و خدمات پزشکی در اتریش، تخصص های مربوط به سیستم‌های عکسبرداری تشخیصی، اکتشاف و ساخت داروها را در زیر یک سقف گرد آورده است. 

یک کمپانی پیشرو از نظر تکنولوژیکی در حیطه محصولات شنوایی با قابلیت ایمپلنت در اتریش قرار دارد. با 30 سال تحقیقات متمرکز، این کمپانی در خط مقدم پیشبرد زیرساخت های فنی و علمی ایمپلنت های شنوایی جای گرفته است. 

پیشگام بازار جهانی در زمینه تراشه‌های پلیمری ریزساختار دارای یک مرکز تولیدی تأیید شده در اتریش است و کل زنجیره ارزشی، از توسعه و تولید تا تضمین کیفیت و لجستیک را پوشش می‌دهد. همه الزامات قانونی بازارهای هدف رعایت می‌شوند. 

یک کمپانی اتریشی با سطح تکنولوژی بالا، از پیشگامان جهانی در حوزه تکنولوژی های امنیتی و ارتباطی برای بیمارستان‌ها و خانه‌ها است. این کمپانی، در میان موارد مختلف، به توسعه، ساخت و توزیع سیستم‌های ارتباطی پرستاران می‌پردازد که فعالیت روزانه آن‌ها را در بیمارستان‌ها و آسایشگاه ها تسهیل می‌کند و ایمنی بالایی را از نظر توانایی بیماران برای تماس با پرستار در هر زمان در صورت نیاز به وجود می‌آورد. ایجاد شعب گوناگون در لهستان، سوئد و مجارستان همچنین دفاتر مرکزی در جمهوری چک، اسلوونی و روسیه، باعث ایجاد یک شبکه بین‌المللی برای این کمپانی شده است. 

یک کمپانی باسابقه نوآور اتریشی به توسعه محصولات ویژه حمل مربوط به نمونه‌های خون، دارو و موارد دیگر پرداخته است و به این ترتیب به تضمین مراقبت بهینه از بیماران کمک می‌کند. بخش‌های پرستاری، آزمایشگاه‌ها و داروخانه‌ها از کاهش الزام به انجام کارهای روزمره بشکل دستی، قابلیت ردگیری کامل محموله‌ها و اجتناب از خطا و اشتباه، منتفع می‌شوند. ارتباط مستقیم با روبات‌های تأمین دارو و آزمایشگاه‌ها از صرفه‌جویی در زمان، ایمنی و کیفیت در مراقبت از بیماران اطمینان حاصل می‌کند.

برای بیش از 145 سال، یک کمپانی اتریشی به توسعه، ساخت و بهینه‌سازی وسایل نقلیه امداد و نجات پرداخته است. هر سال بیش از 1000 وسیله نقلیه تولید و عرضه می‌شوند. این تأمین‌کننده در آلمان، اسلواکی و رومانی شعبه دارد؛ همچنین دارای یک شبکه جهانی از شرکای توزیع کننده است.

آینده

صنعت کنونی بهداشت و درمان، دربرگیرنده فعالیت‌های اقتصادی متعدد دیگری علاوه بر فعالیت‌های مستقیم مرتبط با بیماران است. در مواجهه با تغییرات جمعیتی، "سلامت" اهمیت بسیاری یافته و بازارها و بخش‌های مختلف مربوط به آن تغییرات بنیادین به خود دیده‌اند. دستگاه‌های پزشکی نوآورانه ئی مورد نیاز هستند که از مراقبت بهینه بیماران در خانه و افزایش کیفیت زندگی این افراد اطمینان حاصل کنند. 

 جهان دیجیتال یکی از عوامل کلیدی نوآوری فناوری در بهداشت و درمان شبکه ئی و الکترونیکی است. بهداشت و درمان شبکه‌ ئی می‌تواند طرح‌ها و راهکارهای جدیدی ارائه کند که منجر به دگرگونی مراقبت‌های پزشکی در آینده خواهند شد. سلامت می‌تواند محرک فناوری ها و نوآوری‌های بزرگ آینده باشد.