Inhalt

بررسي اجمالي

Standard Content Module
انتشارات اتریش متشکل از تعداد زیادی از ناشران تخصصی و کوچک تر است. 81% آنها کمتر از 10 نفر نیرو دارند. بازار تبلیغات نیز عمدتا متشکل از شرکت های کوچک و متوسط است. 70% آژانس های تبلیغاتی در اتریش EPU (دانشگاه صلح اروپا) هستند که در سطح اروپا رقبائی جدی بشمار می روند.
listen

صحنه رسانه‌ ئی

صحنه رسانه در اتریش متشکل از تلویزیون، رادیو و رسانه‌های چاپی است، که در این میان، رسانه تلویزیون اهمیت بسیاری دارد. علاوه بر تعداد زیاد شبکه‌های محلی که عمدتأ به موضوعات مربوط به منطقه خود می پردازند، چند شبکه ملی نیز وجود دارند.

بر خلاف تلویزیون، رادیو در اتریش همچنان صرفاً به شکل آنالوگ پخش می‌شود. علاوه بر برخی شبکه‌های ملی، چند کانال محلی نیز وجود دارند. ژانرهای ارائه‌ شده، هر سلیقه ئی را پوشش می‌دهند. همچنین، اتریش تنوع بسیاری در رسانه‌های چاپی دارد.

تبلیغات

رسانه‌های چاپی اهمیت زیادی برای تبلیغات در اتریش دارند و تبلیغات در آنها براساس استانداردهای بین‌المللی انجام می‌گیرد. اهمیت رسانه‌های آنلاین نیز برای بازار تبلیغات اتریش در حال افزایش است. آژانس‌های تبلیغاتی اتریش در سطح جهان فعال و موفق بوده‌اند.

حوزه نشر

حوزه نشر در اتریش دارای ویژگی‌های خاصی است؛ مثلاً: انتشاراتی ها تخصص بالایی در زمینه کتاب‌های کودکان و نشر کتاب‌های ویژه هنری دارند. همانند آلمان، بازار اتریش نیز از ابزارهای سنتی تثبیت قیمت کتاب سود می‌برد.

بازار تبلیغات و رسانه‌های داخلی در اتریش کوچک است. برای موفقیت، کمپانی‌های اتریشی می‌بایست خلاق و انعطاف‌پذیر باشند، ویژگی‌هایی که برای مشتریان اهمیت دارد.

تعیین روند آینده

کمپانی ها در این صنعت، روند حرکت خود را به سوی چالش های آینده هدایت می کنند. در هر سه حوزه نشر، رسانه و تبلیغات، حرکت روشنی به سمت دیجیتالی شدن وجود دارد و کمپانی‌ها در حال کار روی مفاهیم آن هستند. بعنوان مثال برای صاحبان رسانه، این می‌تواند بدان معنا باشد که محتوای به ‌وجودآمده برای دستگاه‌های پورتابل عرضه شوند.

در حوزه نشر، تمرکز تعداد بیشتری از کمپانی ها مشاهده می‌شود. تقاضا برای سرویس‌های دیجیتال در حال افزایش است، اما این به معنای جایگزینی محیط چاپی نیست. اتریش همچنان سرزمین خوانندگان روزنامه‌ است.

شرکت‌های تبلیغاتی اتریش انرژی خلاقانه زیادی را در زمینه تبلیغات آنلاین صرف کرده‌اند، چرا که تبلیغات اهمیت زیادی در جهان دیجیتال دارد. برای کاربران کانال‌های مختلف رسانه‌ ئی، آن ها زبان (تصویر) مناسب را پیدا می‌کنند.

"مدرسه دیجی 4"

تحت این عنوان، گروه راهبردی ناشران کتاب‌های مدارس اتریش، از سال 2013 روی توسعه چهارچوبی برای محتوای دیجیتال در کلاس‌های درس کار می‌کنند. صنعت کتاب و رسانه، زمان حاضر و آینده را در یک ترکیب رسانه‌ ئی مد نظر قرار می‌دهد: کتاب‌های فیزیکی در ترکیب با محتوای یادگیری دیجیتال.