Inhalt

Feiten en getallen

Standard Content Module
Hier vindt u een aantal beknopte gegevens over de Oostenrijkse mijnbouw.
listen
  • 896

    ton wolfraam

    In 2020 werd er in Oostenrijk 896 ton wolfraam gedelfd.

  • 301.801

    werkuren

    301.801 werkuren werden in 2020 besteed aan het delven van ijzererts.

  • 816.000

    ton magnesiet

    In 2020 stond de magnesietproductie in Oostenrijk op 816.000 ton.

  • 4.193

    werkzame personen

    Ongeveer 4.200 mensen waren in 2020 werkzaam op het gebied van bergbouw en bij het delven van minerale grondstoffen.

listen
Bron: Welt-Bergbau-Daten 2021 (wereld-mijnbouw-informatie 2021).  Bondsministerie van Landbouw, Regio’s en Toerisme
Productie van minerale grondstoffen in Oostenrijk en het aandeel aan de wereldproductie 2019 (incl. ranking naar productiehoeveelheid internationaal vergeleken*)
Grondstofin metrieke tonnenAandeel in de wereldproductie in %Ranking*
Ijzer1.037.4700,0727.
Wolfram8921,047.
Veldspaat35.0000,1233.
Grafiet  1000,0117.
Gips (calciumsulfaat)900.2170,5725.
Kaolien (porceleinaarde)13.5000,0340.
Magnesiet691.9092,537.
Zout1.212.1580,4230.
Zwafel6.7680,0149.
Talk124.1841,5614.
Gas8910,0267.
Olie642.9530,0175.
Oliehoudende leisteen1000,005.

Meest recente update : 16. november 2021