Srpski/Crnogorski
Inhalt

We have the power: Austrian World Summit 2023, 16. i 17. maj 2023. u Beču ili digitalno

Međunarodnu publiku očekuje zanimljiv konferencijski program uključujući prezentacije o održivim projektima za zaštitu klime kao i mogućnosti za umrežavanje.

© Schwarzenegger Climate Initiative
© Schwarzenegger Climate Initiative
listen

I ovog proleća Beč je u znaku održivih projekata ekološke zaštite . Na Austrian World Summit 2023 biće kao i uvek predstavljeni projekti iz oblasti energije i zaštite klime. Biće takođe prezentovana i inovativna tehnološka rešenja za zagađenje životne sredine.

Vremena su i dalje puna izazova i utiču na život svih nas: Geopolitička situacija je nesigurna, ugroženo je snabdevanje energijom  i inflacija raste. Pri tome klimatska kriza gubi sve više na težini. Ovogodišnja krilatica " We have the power" osmišljena je da nas ohrabri da sudelujemo u sprovođenju pozitivnih promena.

Na četiri podijuma vodiće se diskusije o klimatskim promenama i bezbednosti, o tome kako se ciljevi mogu (brže) dostići kao i o cirkularnoj privredi i "Zelenim gradovima".

Kao svake godine vodeće ličnosti  iz politike, privrede , građanskih društava, startapova, aktivisti iz regiona i gradova kao i stručnjaci razmenjivaće iskustva i ideje. Cilj je da se na taj način održivi projekti ekološke zaštite brže pokrenu.

ADVANTAGE AUSTRIA tj. Spoljnotrgovinska organizacija Privredne komore Austrije je ponosni partner ove prestižne manifestacije i rado će Vam pružiti podršku.

I ove godine pruža se mogućnost  digitalnog učešća:  Do 1200 lica moći će da prate uživo stream, a da paralelno četuju sa ostalim učesnicima ili da održe bilateralne pojedinačne ili grupne digitalne sastanke. 

Učešće je besplatno.

Radni jezik je engleski.

Rok za prijavu ističe 16.5.2023.