Srpski/Crnogorski
Inhalt

Podaci i činjenice

Standard Content Module
Ovde možete da pronađete korisne podatke i činjenice o rudarstvu u Austriji.
listen
  • 892

    tone volframa

    2019. godine u Austriji je ostvarena proizvodnja 892 tone volframa.

  • 316.537

    radnih sati

    316.500 radnih sati utrošeno je 2019. godine na iskopavanje rude gvožđa.

  • 691.909

    tone magnezita

    2019. godine proivodnja magnezita u Austriji iznosila je 692.000 tone.

  • 6.700

    zaposlenih lica 

    Oko 6.700 lica bilo je 2019. godine zaposleno u oblasti rudarstva i eksploataciji mineralnih sirovina.

listen
Izvor: Podaci svetskog rudarstva 2020. Savezno ministarstvo za poljoprivredu, regije i turizam
Proizvodnja mineralnih sirovina u Austriji i udeo u svetskoj proizvodnji 2018 (rangirane po količini proizvodnje u poređenju sa svetskom proizvodnjom *)
Sirovinau metričkim tonamaudeo u svetskoj proizvodnji u %mesto na
rang listi*
Gvožđe897.1320,0625.
Volfram9361,157.
Feldspat35.0000,0935.
Graphite1500,0117.
Gips (kalcijumsulfat)836.8620,5126.
Kaolin 13.5000,0343.
Magnezit808.2392,816.
So1.176.8070,4133.
Sumpor6.9800,0149.
Talk127.8661,6214.
Gas6920,0266.
Nafta681.8420,0275.
Naftni škrljac1500,005.

Osveženo: : 25.05.2021