српски
Inhalt

Podaci i činjenice

Standard Content Module
Ovde možete da pronađete korisne podatke i činjenice o rudarstvu u Austriji.
listen
  • 954

    tone volframa

    2016. godine u Austriji je ostvarena proizvodnja 954 tone volframa.

  • 307.660

    radnih sati

    307.660 radnih sati utrošeno je 2016. godine na iskopavanje rude gvožđa.

  • 565.892

    tone magnezita

    2016. godine proivodnja magnezita u Austriji iznosila je 565.892 tone.

  • 5.079

    zaposlenih lica 

    Oko 5.000 lica bilo je 2016. godine zaposleno u oblasti rudarstva i eksploataciji mineralnih sirovina.

listen
Izvor: Podaci svetskog rudarstva 2019. Savezno ministarstvo za poljoprivredu, regije i turizam
Proizvodnja mineralnih sirovina u Austriji i udeo u svetskoj proizvodnji 2017 (rangirane po količini proizvodnje u poređenju sa svetskom proizvodnjom *)
Sirovinau metričkim tonamaudeo u svetskoj proizvodnji u %mesto na
rang listi*
Gvožđe954.1560,0626.
Volfram9751,136.
Feldspat35.0000,1035.
Graphite1500,0217.
Gips (kalcijumsulfat)712.4690,4728.
Kaolin 13.5000,0344.
Magnezit730.4822,877.
So1.156.3260,4132.
Sumpor7.6910,0149.
Talk123.5581,5414.
Gas1.7420,0560.
Nafta741.8900,0274.
Naftni škrljac1700,005.

Osveženo: : 09.10.2020