Za sportski uspjeh važna je dobra oprema, jednako kao i fizički i mentalni trening. U parasportu to je vjerojatno još važnije, kada je oprema, primjerice, izravno povezana s tijelom, podupire tijelo ili slično, kao što je invalidska kolica u ragbiju ili protetska noga u utrci na 100 metara.
Tehnologije koje se ovdje koriste također su od neprocjenjive vrijednosti za osobe koje nisu sportisti u svakodnevnom životu i omogućuju društvenu uključenost ljudi.
Ottobock se smatra svjetskim liderom u području protetike. Medicinsko-tehnička tvrtka također nudi ortoze, invalidska kolica ili egzoskelete. Oduvijek je misija Ottobocka bila razvijati inovativne proizvode kako bi poboljšali pokretljivost ljudi. Za to su ključni istraživanje i razvoj, a važan dio toga odvija se u Beču, Austrija. Ovdje tvrtka surađuje s istraživačkim institucijama i univerzitetima.
Kompanija podržava Paraolimpijske igre već više od 30 godina: prije i tokom takmičenja, njihov tim stoji besplatno na raspolaganju za tehničke usluge. U Parizu će to biti 164 osobe iz 41 zemlje. Oni pomažu svim sportašima, neovisno o njihovoj nacionalnosti ili marki njihovih proteza, ortoza i invalidskih kolica, s održavanjem i popravcima. Tako se sportaši mogu potpuno usredotočiti na svoja natjecanja bez tehničkih briga.

Tehnologija kompanije Saphenus Medical Technology pomaže para-sportistima poboljšati vlastite performanse i postići zadane ciljeve. Austrijska kompanija razvila je sistem koji registruje dodir s tlom i kretanje protetskog stopala. Te informacije prenose se na tijelo putem uzoraka vibracija, što omogućuje senzorsko opažanje hodanja po različitim površinama. Time se poboljšava stabilnost hoda i povećava sigurnost pri hodanju. Osim toga, smanjuje se fantomska bol. Sjajno je što se svaki proteza može opremiti ovim sistemom.
Da je društvena odgovornost važna za Saphenus, pokazuje njihova predanost brojnim ciljevima održivog razvoja (Sustainable Development Goals) Ujedinjenih naroda ili dugogodišnja suradnja s udrugom Papillon International kako bi se ljudima osigurale pristupačne proteze.

Žičare kompsnije Doppelmayr Seilbahnen GmbH postoje širom svijeta u različitim izvedbama: od planinskih žičara za prijevoz osoba do teretnih žičara u rudnicima, pa sve do Cable Liner Shuttlea na aerodromima ili prijevoza do turističkih atrakcija.
Također, s Paraolimpijskim igrama postoji duga zajednička povijest. Brojne žičare izgrađene su za prethodne Olimpijske i Paraolimpijske igre i pouzdano su prevozile bezbroj sportista.
Zbog prijevoza ljudi, Doppelmayr zna koliko je važan što pristupačniji i jednostavniji pristup za ljude s različitim potrebama. To je posebno važno za urbana mobilna rješenja. U Francuskoj, kompanija trenutno radi na izgradnji prve urbane žičare u širem području Pariza, Câble C1. Linija će pokrivati rutu od 4,5 km, povezivat će 4 grada i 20.000 stanovnika u roku od 18 minuta te će biti dobro povezana s postojećom mrežom javnog prijevoza. Pet stanica bit će dostupno u prizemlju i tako omogućiti nesmetan pristup osobama s invaliditetom.
