Inhalt

Feiten en getallen - Mijnbouw

Standard Content Module
Hier vindt u een aantal beknopte gegevens over de Oostenrijkse mijnbouw.
listen
  • 896

    ton wolfraam

    In 2020 werd er in Oostenrijk 896 ton wolfraam gedelfd.

  • 301.801

    werkuren

    301.801 werkuren werden in 2020 besteed aan het delven van ijzererts.

  • 816.000

    ton magnesiet

    In 2020 stond de magnesietproductie in Oostenrijk op 816.000 ton.

  • 4.193

    werkzame personen

    Ongeveer 4.200 mensen waren in 2020 werkzaam op het gebied van bergbouw en bij het delven van minerale grondstoffen.

listen
Bron: Welt-Bergbau-Daten 2021 (wereld-mijnbouw-informatie 2022).  Bondsministerie van Landbouw, Regio’s en Toerisme
Productie van minerale grondstoffen in Oostenrijk en het aandeel aan de wereldproductie 2020 (incl. ranking naar productiehoeveelheid internationaal vergeleken*)
Grondstofin metrieke tonnenAandeel in de wereldproductie in %Ranking*
Ijzer973.8400,0627.
Wolfram8961,026.
Veldspaat35.0000,1130.
Grafiet  1000,0117.
Gips (calciumsulfaat)900.6190,5625.
Kaolien (porceleinaarde)13.5000,0343.
Magnesiet816.3702,895.
Zout1.014.5540,3833.
Zwafel6.5640,0152.
Talk123.0001,6113.
Gas7430,0267.
Olie609.2540,0174.
Oliehoudende leisteen1000,006.

Meest recente update : 06 september 2022