Inhalt

Feiten en getallen

Standard Content Module
Hier vindt u een aantal beknopte gegevens over de Oostenrijkse mijnbouw.
listen
  • 954

    ton wolfraam

    In 2016 werd er in Oostenrijk 954 ton wolfraam gedelfd.

  • 307.660

    werkuren

    307.660 werkuren werden in 2016 besteed aan het delven van ijzererts.

  • 565.892

    ton magnesiet

    In 2016 stond de magnesietproductie in Oostenrijk op 565.892 ton.

  • 5.000

    werkzame personen

    Ongeveer 5.000 mensen waren in 2016 werkzaam op het gebied van bergbouw en bij het delven van minerale grondstoffen.

listen
Bron: Welt-Bergbau-Daten 2019 (wereld-mijnbouw-informatie 2019).  Bondsministerie van Landbouw, Regio’s en Toerisme
Productie van minerale grondstoffen in Oostenrijk en het aandeel aan de wereldproductie 2017 (incl. ranking naar productiehoeveelheid internationaal vergeleken*)
Grondstofin metrieke tonnenAandeel in de wereldproductie in %Ranking*
Ijzer954.1560,0626.
Wolfram9751,136.
Veldspaat35.0000,1035.
Grafiet  1500,0217.
Gips (calciumsulfaat)730.4820,4728.
Kaolien (porceleinaarde)13.5000,0344.
Magnesiet565.8922,877.
Zout1.156.3260,4132.
Zwafel7.6910,0149.
Talk123.5581,5414.
Gas1.7420,0560.
Olie741.8900,0274.
Oliehoudende leisteen1700,005.

Meest recente update : 09 oktober 2020