Inhalt

Feiten en getallen

Standard Content Module
Hier vindt u een aantal beknopte gegevens over de Oostenrijkse mijnbouw.
listen
  • 892

    ton wolfraam

    In 2019 werd er in Oostenrijk 892 ton wolfraam gedelfd.

  • 316.537

    werkuren

    316.500 werkuren werden in 2019 besteed aan het delven van ijzererts.

  • 691.909

    ton magnesiet

    In 2019 stond de magnesietproductie in Oostenrijk op 692.000 ton.

  • 6.700

    werkzame personen

    Ongeveer 6.700 mensen waren in 2019 werkzaam op het gebied van bergbouw en bij het delven van minerale grondstoffen.

listen
Bron: Welt-Bergbau-Daten 2020 (wereld-mijnbouw-informatie 2019).  Bondsministerie van Landbouw, Regio’s en Toerisme
Productie van minerale grondstoffen in Oostenrijk en het aandeel aan de wereldproductie 2018 (incl. ranking naar productiehoeveelheid internationaal vergeleken*)
Grondstofin metrieke tonnenAandeel in de wereldproductie in %Ranking*
Ijzer897.1320,0625.
Wolfram9361,157.
Veldspaat35.0000,0935.
Grafiet  1500,0117.
Gips (calciumsulfaat)836.8620,5126.
Kaolien (porceleinaarde)13.5000,0343.
Magnesiet808.2392,816.
Zout1.176.8070,4133.
Zwafel6.9800,0149.
Talk127.8661,6214.
Gas6920,0266.
Olie681.8420,0275.
Oliehoudende leisteen1500,005.

Meest recente update : 18 mei 2021